Trwa ładowanie...
d4loing

Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński do sztabowców: musimy zwyciężać do 2030 roku

Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński spotkał się ze sztabowcami, którzy byli zaangażowani w kampanię Andrzeja Dudy. Prezes PiS nakreślił również plany i cele na następne lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński komentuje
Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński komentuje (Adam Chelstowski / Forum)
d4loing

12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich 2020. Podczas ogłaszania wyników przy boku Andrzeja Dudy zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk zamiast Pułtuska wybrał wizytę na Jasnej Górze.

Dopiero w poniedziałek wrócił do Warszawy, w siedzibie partii spotkał się z sztabowcami - informuje "Gazeta Wyborcza". – Spotkanie było w miłej atmosferze, żadnych połajanek, same podziękowania. Prezes powiedział, że czas na analizę kampanii dopiero nadejdzie – powiedział jeden z uczestników spotkania w rozmowie z "GW".

Podczas spotkania pojawiły się również plany na przyszłość. – Prezes powiedział, że mamy zwyciężać do 2030 roku. Że to nic nadzwyczajnego, bo w wielu krajach europejskich partie rządziły tak długo i to wyszło im na dobre – dodał rozmówca gazety.

d4loing

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Michał Dworczyk mówi o pierwszych wnioskach

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. "Ostry kurs" Zjednoczonej Prawicy

Z kolei jak informował reporter WP Michał Wróblewski, ekipa rządząca planuje obrać "ostry kurs" w nadchodzącym czasie. Chodzi o "uderzenie w media, głębokie zmiany w wymiarze sprawiedliwości z naciskiem na sądy, reformę samorządów, zmianę prawa aborcyjnego". - Ponad 10 mln ludzi poparło naszą agendę. Mamy silny mandat, żeby ją realizować - mówią przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki II tury głosowania. Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d4loing

Podziel się opinią

Share
d4loing
d4loing
Więcej tematów