Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Donald Tusk ironizuje po propozycji Andrzeja Dudy. "Strach pomyśleć" [Relacja na żywo - 8 lipca]

Trwają ostatnie dni kampanii wyborczej: II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać 'patronem polskich spraw'. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat" - napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do propozycji Andrzeja Dudy ws. "koalicji polskich spraw".

Wybory prezydenckie 2020. Donald Tusk ironizuje po propozycji Andrzeja Dudy. "Strach pomyśleć" [Relacja na żywo - 8 lipca]Źródło: Getty Images
d33u3mi
d33u3miTrwa łączenie
21:42, 08.07.2020

Wybory 2020. - Niech prezes Kosiniak-Kamysz porozmawia ze swoimi starostami, wójtami i burmistrzami - mówił Marcin Mastalerek, współtwórca kampanii wyborczej Andrzeja Dudy z 2015 r., na antenie Polsatu, komentując reakcję szefa PSL na propozycję prezydenta ws. powołania "koalicji polskich spraw".  

Komentuj
21:27, 08.07.2020

Najnowszy sondaż. Chęć głosowania na Rafała Trzaskowskiego deklaruje 45 proc. ankietowanych, a na Andrzeja Dudę - 44 proc. - wynika z sondażu Kantar. Jednak 11 proc. osób zapowiadających udział w niedzielnym głosowaniu, nie zadecydowało jeszcze kogo poprze.

Komentuj
21:22, 08.07.2020

Wybory 2020. - Na spotkaniu z chargé d'affaires Niemiec wyraziłem jednoznaczny sprzeciw wobec serii publikacji  w niemieckich mediach operujących kłamstwami i manipulacjami, rodzących  podejrzenia o chęć wpłynięcia na demokratyczny proces wyborczy w Polsce  - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Komentuj
21:09, 08.07.2020

Wybory 2020. - Tak, w ciągu pięciu lat ta obietnica zostanie zrealizowana. To jest  ważna obietnica, bo kobiety będą miały niższe emerytury, ze względu na  niższy wiek emerytalny i na to, że krócej pracują przez dzieci, a także  mają mniejsze pensje z powodu nierówności płacowych - zauważyła w  programie "Newsroom" Katarzyna Lubnauer. Rafał Trzaskowski chce, by  kobiety otrzymywały dodatkowe 200 zł do emerytury za wychowane dziecko. - Chodzi o to, by "kobiety nie miały głodowych emerytur i nie były  klientami pomocy społecznej - zaznaczyła Lubnauer. 

wp.tv
Komentuj
20:59, 08.07.2020
6
20:23, 08.07.2020

Wybory 2020. - Nigdy nie wyobrażałem sobie, że usłyszę taką uwagę właśnie od głowy państwa, że powie o szczepieniach w ten sposób. To jest bardzo nieodpowiedzialne - stwierdził Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚ, komentując w TVN24 słowa Andrzeja Dudy na temat obowiązkowych szczepień. - 


- Myślę, że szczepionka jest takim obszarem, w którym trzeba się mocno zastanowić, zanim się coś powie - dodał Owsiak. 


26
Hebanowy Zając

Wszystko to bagno.

Orzechowy Pingwin

Kim Owsiak jest że by coś stwierdzać?!

Cynamonowa Rozgwiazda

Brawo Panie Prezydencie!Szczerze i bardzo dobrze Pan mowil o szczepieniach!Niektorych prawda boli...mafia szczepionkowa niech sama siebie szczepi bo my wykanczac sie nie damy!Niech sobie inny...

Wszystkie komentarze (26)
20:21, 08.07.2020

Wybory 2020. - Nasi przeciwnicy od 5 lat nie mają żadnych argumentów merytorycznych  na tyle silnych, by mogli przekonać Polaków. Stosują metody  socjotechniczne, niestety często haniebne, bardzo niskie, metody, które  uderzają przede wszystkim do ludzkich emocji, do emocji, które są  ogniskowane wokół nienawiści czy skrajnych oskarżeń, które są tak  absurdalne jak historia zlepienia pana prezydenta z czymś ohydnym, co  jest absolutną nieprawdą, kłamstwem, w którym uczestniczy niemiecki  tabloid od dłuższego czasu, kompromitując się już zupełnie. To jest  szambo, a nie media - mówił w wPolsce.pl wicepremier Piotr Gliński

17
19:31, 08.07.2020

Wybory 2020. - Wiele z konsulatów nie umożliwiło oddawania osobistego pakietów do głosowania w konsulatach, czy wydziałach konsularnych ambasad, wbrew naszym rekomendacjom - powiedział senator PO Marcin Bosacki.

8
19:19, 08.07.2020

Wybory 2020. "Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać 'patronem polskich spraw'. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat" - napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do propozycji Andrzeja Dudy. 

89
DD

Tusk nigdy za to nigdy nieukrywal że dla niego RP jest malo ważna. Liczy sie BRD.

Chabrowy Zając

No masz rację strach się bac Niemcy też dla swoich spraw woleliby Trzaskowskiego

Mahoniowy Gawron

A czyim patronem byl Pan? Bo raczej napewnonie spraw Polski

Wszystkie komentarze (89)
19:11, 08.07.2020

Wybory 2020. "B. Budka broni związków WSI z TVN atakując poseł Mazurek. Nic dziwnego, bo w ekipie wojskowej Trzaskowskiego dominują tacy jak gen. Stróżyk z WSI czy gen. Pytel z zarzutami o współpracę z FSB oraz inni odpowiedzialni za kłamstwo smoleńskie i ukrywanie dowodów" - stwierdził w mediach społecznościowych Antoni Macierewicz.

18
18:46, 08.07.2020

Wybory 2020. - Jestem zachwycona. Kobiety mają ogromną potrzebę rozmawiać o swoich problemach. Mają do mnie wielkie zaufanie i jestem absolutnie zdeterminowana do tego, żeby słuchać kobiet i w przyszłości rozwiązywać te problemy - powiedziała reporterowi WP Małgorzata Trzaskowska. Zapytana, jakie kwestie są poruszane na spotkaniach, żona kandydata na prezydenta przyznała, że tematów jest dużo, "począwszy od edukacji, a kończąc na kryzysie klimatycznym, polityce prozdrowotnej, opiece nad seniorami".


wp.tv
24
Bordowy Wilk

Ta Trzaskowska to - nie nadaje się na pierwszą damę.

Truskawkowy Wąż

Czasem lepiej być milczącą pierwszą damom niż gadającą co ślina na język przyniesie ale jaki mąż taka żona🤓

Wiśniowy Chrząszcz

Bóg nie kocha Dudy, pamiętajcie!

Wszystkie komentarze (24)
18:44, 08.07.2020

Wybory 2020. "Dzisiaj przyjechałem do Was z tarczą nadziei, tarczą przyszłości, tarczą szybkiego rozwoju gospodarczego. Samorządy działają ręka w rękę z rządem. Ta tarcza samorządowa nie omija żadnej gminy ani żadnego powiatu" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. 

7
18:34, 08.07.2020
4
18:25, 08.07.2020

Wybory 2020. "Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami: upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami. To jest odpowiedzialność prezydenta, a nie wyimaginowane koalicje" - tak z kolei na propozycję Andrzeja Dudy lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

27
Purpurowy Słoń

A co z ludźmi i głodowymi emeryturami Panie Duda emeryci 1000zl Kaczyński 6000zl limuzyna ochrona z naszych. Podatków miliony dla Rydzyka i zero dla rolników emerytów służby zdrowia Morawiecki z naszych...

Miodowy Orzeł

A co z kredytami dla frankowiczów? Cholerne Banki- znowu w "konia " nas zrobiły.

Miętowy Zając

Gadają, gadają, gadają, tylko z tego gadania nic nie ma. Było źle, jest źle i jeśli ktoś nie weźmie się naprawdę solidnie do roboty, to z tego gadania jak z kozła, ni wełny ni mleka nie ma. 😡😡😡😡

Wszystkie komentarze (27)
18:18, 08.07.2020

Wybory 2020. "Znaczy w PiS już wiedzą, że prezydent Duda przegra i na otarcie łez  idzie na premiera?! - ciekawe rozwiązanie. Ale za koalicję z PiS  dziękujemy. Koalicji z PiS nie będzie" - napisał na Twitterze Adam Jarubas, wiceprzewodniczący PSL. Zamieścił również nagranie, w którym wyjaśnia, dlaczego zamierza głosować na Rafała Trzaskowskiego.

7
18:09, 08.07.2020

Wybory 2020. - Wszystkie wydatki sztabu znajdą się w rozliczeniu kampanii Andrzeja Dudy - powiedział w RMF FM Radosław Fogiel (PiS), pytany o wiece wyborcze, w których uczestniczy premier Mateusz Morawiecki. - Jeśli premier przekazuje "czeki" samorządom, to wypełnia obowiązki premiera. Rząd zbiera się, kiedy jest taka potrzeba - mówił Fogiel, przyznając, że dodatkowy fundusz na inwestycje lokalne jest dopiero przygotowywany.


Pytany o propozycję prezydenta Andrzeja Dudy o rozmowy z PSL, Konfederacją i samorządowcami. - Myślę, że prezydentowi chodziło u uspokojenie atmosfery - stwierdził Fogiel.

12
17:53, 08.07.2020

Wybory 2020. -Towarzyszy mi takie marzenie o Polsce, którą razem zbudujemy po 12 lipca, tak jak tu w Szczecinie spotkali się ludzie z różnych stron, aby budować wspólne miejsce - powiedział na wiecu wyborczym w Szczecinie Rafał Trzaskowski. - Zbudujemy taki kraj, w którym wszystkie symbole będą wspólnymi - mówił kandydat PO na prezydenta. 


- To moje marzenie to marzenie o Polsce, która jest dokładnie tak jak Szczecin. Polską ludzi otwartych, tolerancyjnych, odważnych i niepokornych - stwierdził Trzaskowski. - Marzy mi się kraj, gdzie tak jak w Szczecinie są ludzie, którzy mają twarde kręgosłupy, ludzie, którzy nigdy się nie poddają opresyjnej władzy - dodał. 


- Marzy mi się taki kraj, w którym pomaga się ofiarom, a nie pedofilom - mówił Rafał Trzaskowski.


- Marzy mi się taki kraj, w którym wszyscy politycy wiedzą, że Ziemia jest okrągła, że dzieci trzeba szczepić. Marzy mi się taki kraj, w którym wszyscy politycy wiedzą, że człowiek może zrujnować naszą planetę swoim postępowaniem - mówił do zebranych w Szczecinie.


- Marzy mi się kraj, w którym nikt nie odwraca się tyłem od kryzysu klimatycznego, w którym inwestuje się w odnawialne źródła energii. Kraj, w którym się jasno mówi o wyzwaniach całego świata i o wyzwaniach cywilizacji. I taki kraj razem zbudujemy - mówił Trzaskowski. 

35
Beżowy Lew

wszystkie dzieci szczepić, ale nie na grypę, bo tak wynikało z kontekstu PAD

jaki

praca tylko dla członków pisu. dlaPolaków nowe podatki. dojna zmiana

Bordowy Kogut

w stolicy juz marzenia sie spełniły-tam dramat...

Wszystkie komentarze (35)
17:48, 08.07.2020

Wybory 2020. "Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęli dzisiaj kontrolę doraźną działań wybranych podmiotów w związku z przygotowaniem wyborów na Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego. Wyniki kontroli zostaną opublikowane po jej zakończeniu" - poinformowała w komunikacie NIK.

3
17:24, 08.07.2020

Wybory 2020. "Apel prezydenta Andrzeja Dudy - choć wyrażony zbyt ogólnie - sprowadza się do faktycznego rozszerzenia formuły Zjednoczonej Prawicy o PSL, Konfederację i samorządy. Ponoć przedyskutowany z SP i Porozumieniem" - komentuje na Twitterze publicysta WP Marcin Makowski.

9
17:16, 08.07.2020

Wybory 2020. "Gdy obóz POPiS-u fałszywie umizguje się do Konfederacji i naszych wyborców, my z całą mocą podkreślamy, że odrzucamy całą 'bandę czworga' i pokazujemy, że tworzymy silne, ideowe ugrupowanie, które zdobywa coraz mocniejszą pozycję na polskiej scenie politycznej" - głosi wpis Konfederacji w mediach społecznościowych, który umieszczono podczas wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy.

7
16:59, 08.07.2020

Wybory 2020. - Chciałem podziękować całej Zjednoczonej Prawicy za programy socjalne z ostatnich pięciu lat. Polacy oczekują stabilnej sytuacji po pandemii koronawirusa - zapowiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w Warszawie.


- Jesteśmy w stanie w przyszłym roku wrócić do poziomu wzrostu sprzed epidemii. Konieczne jest jednak polityka współdziałania. Kolejne wybory będą dopiero za trzy lata - mówił Duda.


- Dlatego mam propozycję dla całej sceny politycznej, a szczególnie dla tych, którym nie obcy jest rozwój naszego kraju. Chciałbym zaapelować: spotkajmy się po 12 lipca i porozmawiajmy o kolalicji polskich spraw - apelował prezydent Andrzej Duda, wymieniając Polskie Stronnictwo Ludowe i Konfederację.

twitter
65
MEDIA polskojezyczne=PADLINA

W-w WP-e są TW jak Justyna czy tylko zwykli konfidenci ?

Spiżowy Krokodyl

Kłamca... Troszczysz się tylko o własne 4 litery

Chabrowy Lew

Hahah pomysł godny intelektu jego autora:

Wszystkie komentarze (65)
16:40, 08.07.2020

Wybory 2020.  - Prezydent wyjaśnił, że miał na myśli obowiązkowe szczepienia na COVID-19. W Polsce mamy system mieszany i szczepienia obowiązkowe oraz nieobowiązkowe - powiedział w programie "Newsroom" WP minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o słowa prezydenta Andrzeja Dudy, które padły podczas drugiej części debaty prezydenckiej w Końskich. - Zaszczepiłem się na grypę, ale prezydent nie jest w grupie ryzyka, której zalecamy szczepienia - dodał Szumowski, mówiąc, że nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepionki na grypę. - Prezydent nie mówił nic o szkodliwości szczepionek - zauważył gość Mateusza Ratajczaka. 

wp.tv
25
16:18, 08.07.2020

Wybory 2020. Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym. Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia, w jaki sposób głosować w II turze wyborów.

6
15:57, 08.07.2020

Wybory 2020. Po godz.16 prezydent Duda wystąpi z inicjatywą polityczną, która ma zdominować debatę na najbliższe dni - podaje 300polityka.pl.


17
15:54, 08.07.2020

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski podczas konferencji w Szczecinie pytany był również o kontrowersje wokół jego wizyty w Brazylii, kiedy był ministrem administracji i cyfryzacji. - Byłem na bardzo ważnym posiedzeniu, na którym miała się decydować przyszłość wolności internetu - wyjaśniał kandydat PO na prezydenta. - W związku z prośbami MSZ zostałem chyba półtora dnia, żeby rozmawiać tam z przedsiębiorcami (…), bo tak się prowadzi politykę zagraniczną państwa - stwierdził Trzaskowski. I dodał, mówiąc do dziennikarzy TVP: "radziłbym się zastanowić, co wy wyprawiacie". Uznał, że to "tania sensacja". - Jesteście w 100 proc. zależni od jednej partii politycznej. Najpierw się zapytajcie, a później róbcie sensacyjne paski - dodał. Na jedno z pytań odpowiedział w języku angielskim i zapowiedział, że będzie chciał zawetować każde prawo, które będzie dążyło do upolitycznienia polskiego wymiaru sprawiedliwości.

93
Luter

Po następnych wyborach parlamentalnych w TVPiS zostanie w pracy tylko kadzra techniczna-Myślę ,że reszta bedzie szukać pracy na śmietnikuPrzynajmniej ja uważam ,ze tak powinno być i myślę ,ze nie tylko ja.

Bursztynowy Gawron

kto da wam wiecej niz trzaskoski obiecuje

Skąd my ty znamy...

No cóż. Wiek średni. Kryzys.

Wszystkie komentarze (93)
15:46, 08.07.2020

Wybory 2020.  - Czekam na te testy, bo one będą podstawą do tego, żeby informować na temat tego, co się stało. Dziwi mnie, że mija tyle godzin i jeszcze nie ma wyników testów jednoznacznych - powiedział Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Szczecinie, pytany o postępowanie ws. kierowcy warszawskiego autobusu, który spowodował wypadek. Trzaskowski podkreślił, że nie należy obecnie ferować wyroków, bo "może się skończyć tak, że ktoś komuś złamie życie".3
15:11, 08.07.2020

Wybory i debata 2020. - Rozporządzenie to kwestia wtórna (…). Może być różnie interpretowane i przedstawione - uznał w programie "Newsroom" wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury skomentował w ten sposób założenia KRRiT, zgodnie z którymi w debacie prezydenckiej nie powinno być miejsca dla publiczności. - Pan Trzaskowski urządził jakąś imprezę konkurencyjną, na którą zaprosił dziennikarzy warszawskich - uznał Gliński. I dodał, że "to mu przeszkadzało". 

wp.tv
10

Nie widzisz relacji na żywo? Kliknij w link

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

d33u3mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33u3mi
Więcej tematów