Trwa ładowanie...
d27mtfg

Wybory parlamentarne 2019. Poseł PiS znał numer listy? "To ludzki błąd"

Poseł PiS Grzegorz Lorek wydrukował plakaty, na których widać numer listy. Problem w tym, że wydrukował je wtedy, gdy numery nie były jeszcze rozlosowane. Pojawiły się więc pytania, czy znał je wcześniej. - To czysta, ludzka pomyłka - tłumaczy w rozmowie z WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Grzegorz Lorek walczy o reelekcję
Poseł PiS Grzegorz Lorek walczy o reelekcję (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d27mtfg

Najpierw tłumaczyć się musiał senator PiS Leszek Piechota. Swój plakat wyborczy z numerem listy opublikował 26 sierpnia, choć losowanie w PKW zaplanowano dopiero na piątek, 13 września.

Teraz ujawniono, że na plakatach posła PiS Grzegorza Lorka numer również pojawił się wcześniej, niż powinien.

Do sieci trafił film, na którym Anita Sowińska, liderka Lewicy z Piotrkowa Trybunalskiego, pokazuje plakaty Lorka. Zaklejony jest na nich numer listy, który zgadza się z tym, jaki wylosowano w PKW. Sowińska stwierdza, że plakaty wiszą od kilku dni, więc powieszono je przed losowaniem.

d27mtfg

Czy to możliwe, że Grzegorz Lorek znał wcześniej numer listy? - To była czysta, ludzka pomyłka - tłumaczy w rozmowie z WP. - Błąd drukarski.

"Załamałem się, jak to zobaczyłem"

Poseł PiS wyjaśnia, że nie był to ani cud, ani magia. Jako kandydat dostał szablon plakatu. Na nich były ustawione odpowiednie kolory, hasło wyborcze, ale były też numery. - Na każdym szablonie jest inny numer - mówi. - Drukarz wydrukował to, co miał jako wzór. Nie myślał, żeby to zmienić, nie zastanawiał się, nie analizował.

I tak trafił, bo akurat u niego wpisana była dwójka. Tłumaczy jednak, że cały, niezmieniony szablon wydrukowano tylko na niewielkiej części plakatów. - Załamałem się, jak to zobaczyłem. To był duży błąd - mówi dalej. - Zmarnowaliśmy czas i materiały, dlatego wybraliśmy kompromisowe wyjście, czyli zaklejenie numeru.

d27mtfg

Reszta została wydrukowana tak, jak powinna być. Lorek zpowiada również, że zwoła konferencję prasową, na której publicznie odklei numer z jednego z plakatów. - Spróbuję jeszcze znaleźć taki baner, ale było ich naprawdę niedużo - kwituje.

PKW wylosowała numery list wyborczych

Numery list wyborczych, jakie otrzymały komitety, oficjalnie poznaliśmy w piątek. Udział w losowaniu wzięło dziewięć komitetów, które zarejestrowały swoje listy w wyborach do parlamentu.

d27mtfg

Komitet Wyborczy PiS wylosował numer 2, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni numer 5, Komitet Wyborczy SLD numer 3, KW Konfederacji Wolność i Niepodległość numer 4, KW PSL numer 1.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27mtfg

Podziel się opinią

Share

d27mtfg

d27mtfg
Więcej tematów