Trwa ładowanie...
dp6ghfw

Wybory parlamentarne 2019. PiS nie wyklucza koalicji z PSL w Senacie

Wyniki wyborów parlamentarnych. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż stara się przyciągnąć na swoją stronę dwóch senatorów opozycji, co zagwarantowałoby jej większość w Izbie Wyższej. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że na celowniku PiS jest PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS stara się przyciągnąć na swoją stronę dwóch senatorów opozycji
PiS stara się przyciągnąć na swoją stronę dwóch senatorów opozycji (East News)
dp6ghfw

"DGP" twierdzi, że optymalnym wariantem dla rządzących byłoby porozumienie z ludowcami w Senacie przy jednoczesnym zostawieniu Stanisława Karczewskiego jako marszałka Senatu. Możliwy jest jednak scenariusz, w którym kandydatem na marszałka zostałby Jan Libicki z PSL. Senator ludowców zaprzeczył jednak, jakoby miał rozmawiać z ludźmi PiS.

- Oni [PSL - przyp. red.] nigdy po 1989 r. nie byli dłużej niż cztery lata poza rządem, teraz grozi im osiem. Kalkulują, jak się odnaleźć. Koalicja byłaby trudna, choć nie można jej wykluczyć - powiedział gazecie polityk PiS.

Jak na te doniesienia reaguje PSL? - Kupczenie stanowiskami nas nie interesuje - twierdzi rzecznik partii Jakub Stefaniak.

dp6ghfw

Czytaj również - Polityk PO ujawnia: przyszedł do mnie emisariusz z PiS

Wybory do Senatu okazały się porażką Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła tam większość, ma 48 senatorów. By odzyskać większość i pakiet kontrolny, na swoją stronę PiS będzie musiało "przeciągnąć" co najmniej trzy nazwiska.

Lider Konfederacji zapowiada walkę z TVP. Będą pozwy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp6ghfw

Podziel się opinią

Share

dp6ghfw

dp6ghfw
Więcej tematów