Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Piotr Zgorzelski wygrał z Moniką Jaruzelską

Niespodzianka tuż przed finiszem kampanii wyborczej. "Wygrałem w Sądzie Apelacyjnym z Panią Moniką Jaruzelską. Orzeczenie Sądu Okręgowego uchylone" - przekazał na Twitterze Piotr Zgorzelski. Sąd wcześniejszej instancji nakazał posłowi PSL sprostować słowa o "willi generała".

Share
Wybory parlamentarne 2019. Piotr Zgorzelski wygrał z Moniką Jaruzelską
Źródło: East News, fot: Wojtek Laski/East News
d3vnxl5

"Jeśli pani Monika Jaruzelska chce coś oddawać, to może najpierw willę, która należała do zacnej rodziny Przedpełskich. Utracili willę w wyniku dekretu Bieruta i w 1977 r . Wojciech Jaruzelski, można powiedzieć, kupił ją od zasobów Ministerstwa Obrony Narodowej za 320 tys. zł. Po czym uzyskał 70-proc. bonifikatę, czyli w istocie dostał ją za darmo. Ja myślę, że o tym trzeba rozmawiać, trzeba oddać willę prawowitym spadkobiercom" - mówił podczas wywiadu radiowego Zgorzelski. Za tę wypowiedź do sądu pozwała go Monika Jaruzelska.

Kandydatka na senatora wygrała proces w trybie wyborczym w pierwszej instancji. Poseł PSL miał jednorazowo opublikować spot z przeprosinami w Radiu RMF FM. Nakazano mu także wpłacić 500 złotych na rzecz fundacji "SiePomaga".

Jak przypomina "Wyborcza" Jaruzelska w pozwie wskazała m.in., że Przedpełscy nie spłacali rat kredytu za willę i w 1965 roku amerykańska komisja odszkodowawcza odmówiła im roszczeń.

d3vnxl5

Teraz Sąd Apelacyjny zmienił poprzedni wyrok. "Nie muszę przepraszać za ocenę moralną sprawy willi generała-namiestnika" - przekazał na Twitterze Piotr Zgorzelski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

d3vnxl5

Podziel się opinią

Share
d3vnxl5
d3vnxl5
Więcej tematów