Trwa ładowanie...
wybory parlamentarne

Wybory parlamentarne 2019. Piotr Liroy-Marzec wygrał proces z Konfederacją

Sukces Skutecznych na finiszu kampanii wyborczej. W piątek ugrupowanie Piotra Liroya-Marca wygrało prawomocnie z Konfederacją, której
zarzucali nieuprawnione wykorzystywanie wizerunku rapera w materiałach wyborczych.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Piotr Liroy-Marzec wygrał proces z Konfederacją
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News
d1hte1y

Teraz formacja pod wodzą Janusza Korwin-Mikkego będzie musiała zamieścić na swoim profilu na Facebooku stosowne oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy: KWW Skuteczni Piotra Liroya-Marca złożyli w trybie wyborczym wniosek o zakazanie KW Konfederacja Wolność i Niepodległość używania w materiałach wyborczych wizerunku Liroya-Marca. Chodziło przede wszystkim o materiały wideo, w których Janusz Korwin-Mikke udziela wywiadu, a w tle widnieją banery komitetu Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy (porozumienie zerwano po wyborach do Parlamentu Europejskiego).

Według pełnomocnika Liroya baner został także również użyty we wrześniu podczas konwencji Konfederacji w Poznaniu. Zdjęcia na tle nieaktualnego baneru zamieścił również wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz.

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji. Wymiar sprawiedliwości orzekł, że umieszczanie takich banerów podczas konwencji wyborczej może wprowadzać w błąd, ponieważ Liroy-Marzec nie jest już w KW Konfederacji, ani też nie popiera tego komitetu. Uznano też za zasadne roszczenia Liroya-Marca do sprostowania i zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Teraz Konfederacja przez trzy dni będzie musiała umieścić na swoim Facebooku następujące oświadczenie: "Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość oświadcza, że rozpowszechniona przez niego informacja zawarta w materiale wyborczym w postaci roll-upu, zawierającego nazwisko Liroy, użytego podczas konwencji wyborczej w Poznaniu dotyczącej wyborów parlamentarnych w 2019 roku jest nieprawdziwa. Piotr Liroy-Marzec nie jest kandydatem Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość, ani w żaden inny sposób nie jest związany z tym Komitetem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hte1y

Podziel się opinią

Share
d1hte1y
d1hte1y
Więcej tematów