Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Nowa akcja Koalicji Obywatelskiej: "100 afer PiS"

- Wystarczy zwykła ludzka przyzwoitość. Nie trzeba ustaw, by żona premiera ujawniła majątek, który przepisał na nią mąż, zanim premier musiał go ujawnić. Wystarczy nie kraść - mówił podczas debaty wyborczej w TVP poseł PO-KO Borys Budka. - Już dzisiaj zapraszam na stronę 100 afer PiS, tam rozliczymy każdą aferę, każde kłamstwo - zapowiedział.

Wybory parlamentarne 2019. Nowa akcja Koalicji Obywatelskiej: "100 afer PiS"Źródło: 100aferpis.pl
d486lm6

W chwili, gdy Budka w studiu TVP informował o nowym projekcie KO, na profilu Koalicji Obywatelskiej na Twitterze pojawiła się informacja o nowej stronie. "100 afer PiS! Każda wymaga wyjaśnienia! Każdy miesiąc przynosi informacje o nowych aferach, w które zamieszani są politycy PiS" - czytamy w poście.

"Służby i wymiar sprawiedliwości kierowane przez polityków obozu władzy nie robią nic, żeby te afery wyjaśnić! Polska stała się miejscem gry o interesy PiS! Nam żadna afera nie umyka, po wygranych wyborach rozliczymy je wszystkie!" - czytamy na stronie "100 afer PiS".

Pod tym stwierdzeniem znajdujemy wyliczenie 100 budzących kontrowersje spraw, opisywanych przez media. Jest wśród nich m.in. "afera ze SKOK-ami", sprawa finansowania kampanii wyborczej Anny Zalewskiej, wycofanie się rządu PiS z zakupu śmigłowców Caracal, loty marszałka Kuchcińskiego z rodziną czy nieopublikowanie, mimo wyroku sądu, list poparcia dla kandydatów do KRS.

d486lm6

Wśród "100 afer PiS" znajdziemy też przypomnienie historii byłego rzecznika Antoniego Macierewicza - Bartłomieja Misiewicza czy historię z tzw. tajnym głosowaniem w Sali Kolumnowej w grudniu 2016 roku.

Przy każdej ze wspomnianych "100 afer PiS" pojawia się krótki opis związanej z nią historii, poprzedzony zazwyczaj zwrotem "jak podają media" lub "według doniesień medialnych".

"Zatrzymaj rządy aferzystów! Zagłosuj 13 października" - apelują autorzy strony.

d486lm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d486lm6
Więcej tematów