Wybory parlamentarne 2019 – Krosno. Listy wyborcze do Senatu z okręgów 57 i 58
Już w niedzielę 13 października w całej Polsce zostaną przeprowadzone wybory parlamentarne 2019. W ich trakcie wybierzemy przedstawicieli do Sejmu i Senatu, którzy będą nas reprezentować przez najbliższe 4 lata. Nie wiesz na kogo zagłosować? Sprawdź listy wyborcze do Senatu w okręgach 57 i 58 Krosno oraz wypełnij test Latarnika Wyborczego, żeby dokonać wyboru.
Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. W godzinach 7-21, w lokalach wyborczych w całej Polsce, będzie można oddać głos na kandydatów do Sejmu i Senatu.
Oddanie głosu w wyborach do Sejmu i Senatu jest bardzo proste. Wystarczy w godzinach 7-21 pojawić się w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania. Po okazaniu dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja szkolna) otrzymamy kartę do głosowania. Żeby oddać głos, wystarczy wstawić znak "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.
W wyborach parlamentarnych udziału nie wezmą osoby niepełnoletnie, ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej okręgów 57 i 58 znajduje się w Krośnie.
Wybory parlamentarne 2019 – Krosno. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 57
Okręg nr 57 obejmuje powiat brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto na prawach powiatu: Krosno. O mandat będzie się tu ubiegać:
- Daria Urszula Balon z Koalicji Obywatelskiej (nr 1 na liście wyborczej)
- Ryszard Wiesław Skotniczny startujący z własnego komitetu (nr 2 na liście wyborczej)
- Alicja Maria Zając z PiS (nr 3 na liście wyborczej)
Wybory parlamentarne 2019 – Krosno. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 58
Okręg nr 58 obejmuje powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu: Przemyśl. O miejsce w Senacie ubiegać będzie się tu:
- Mieczysław Józef Golba z PiS (nr 1 na liście wyborczej)
- Bartosz Romowicz z PSL (nr 2 na liście wyborczej)
Przypomnijmy, że senatorzy są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. Oznacza to, że z każdego okręgu wyłoniony zostanie tylko jeden senator.