Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira zrobi ogromną niespodziankę?

Wybory parlamentarne 2019 za nami. Znamy już wyniki z 82,79 proc. obwodowych komisji wyborczych. Wszystko wskazuje na to, że w nowym składzie Sejmu znajdzie się kontrowersyjna blogerka z list Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira.
Share
Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira z dużą szansą na miejsce w Sejmie.
Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira z dużą szansą na miejsce w Sejmie.Źródło: East News
deiooko

Po podliczeniu głosów z 82,79 proc. obwodowych komisji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 45,16 proc. głosów. Druga jest KO 26,10 proc, a na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 12,10 proc. Polaków. Czwarte jest PSL - 8,81 proc., a piąta Konfederacja 6,71 proc.

Wszystko wskazuje na to, że na liście Koalicji Obywatelskiej w Warszawie ósme miejsce zajmie Klaudia Jachira. Z nowych informacji PKW wynika, że uzyskała minimum 4079 głosów. Na chwilę obecną przed nią plasują się tylko Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati, Aleksandra Gajewska, Katarzyna Piekarska, Michał Szczerba, Urszula Zielińska.

Taka pozycja na liście KO w stolicy oznaczałaby, że Jachira wchodzi do Sejmu i obejmie mandat posła RP.

deiooko

Wybory parlamentarne 2019. Jachira jednym z najgłośniejszych nazwisk kampanii

Klaudia Jachira wywołała ostatnio wiele emocji, gdy pozowała do zdjęć na tle pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zamiast widniejącego na monumencie napisu "Bóg Honor Ojczyzna" prezentowała baner z hasłem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna". Jej zachowanie skrytykowało wtedy nawet wielu polityków KO i sugerowano, że powinna zostać wykreślona z list.

deiooko

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

Wcześniej Jachira prowokowała do dyskusji mocnymi tezami i filmikami na YouTubie. W jednym z nagrań oświadczyła, że "istotą funkcjonowania" Prawa i Sprawiedliwości "było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu". W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Twierdziła też, że "polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deiooko

Podziel się opinią

Share
deiooko
deiooko
Więcej tematów