Trwa ładowanie...
d1b9hvu

Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira: nigdy nikogo nie miałam zamiaru obrażać

Klaudia Jachira wystąpiła podczas Kongresu Świeckości. Kandydatka KO w wyborach parlamentarnych 2019 przyznała, że "nigdy nikogo nie miała zamiaru obrażać". - Jeżeli coś piętnuję w swojej satyrze i wystąpieniach publicystycznych, to piętnuję obłudę tej władzy - mówiła Jachira.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira broni swojej twórczości
Wybory parlamentarne 2019. Klaudia Jachira broni swojej twórczości (East News)
d1b9hvu

Sobotni Kongres Świeckości odbył się pod hasłem "Ultraprawica kontra Prawa Człowieka". W jednej z debat wziął udział filozof Jan Hartman oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Warszawy Klaudia Jachira.

Jachira odniosła się do jednego ze swoich występów, gdzie zmieniła słowa modlitwy mówiąc: "W imię Ojca, i Syna, i brata bliźniaka. Amen". Krytycy wskazywali na to, że artystka wyśmiewa się z tragedii smoleńskiej.

Klaudia Jachira broniła się, że występ miał charakter satyryczny, a cytowane zdania są wyrwane z kontekstu. - Nigdy nikogo nie miałam zamiaru obrażać. Jeżeli coś piętnuję w swojej satyrze, w swoich wystąpieniach publicystycznych, to piętnuję obłudę tej władzy, hipokryzję, perfidne wykorzystywanie katastrofy smoleńskiej, która była dla mnie osobiście straszną tragedią, bo tam naprawdę zginęli bardzo mądrzy ludzie, do zrobienia "religii smoleńskiej" - mówiła kandydatka KO.

d1b9hvu

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

- Obecna władza wykorzystuje tę tragedię do budowania swojego kapitału społecznego i na to nie ma mojej zgody, i to jest właśnie ta walka z patologią - dodała.

d1b9hvu

Jan Hartman z kolei stwierdził, że po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza "kampania nienawiści, podłej, wrednej, kłamliwej nienawiści prowadzona w mediach kontrolowanych przez rząd jest działalnością kryminalną".

- Mamy empiryczne dowody na to, że taka działalność może prowadzić do zbrodni. Nie wolno nam przechodzić do porządku dziennego nad tym, co te media i ta władza z Klaudią Jachirą wyprawiają - powiedział filozof.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b9hvu

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1b9hvu

d1b9hvu
d1b9hvu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów