Trwa ładowanie...
d1isqe5

Wybory parlamentarne 2019. Jan Duda ocenia prezydenturę syna

- Wielokrotnie to podkreślałem: uczucia rodzicielskie oddzielam od jego funkcji - przyznał Jan Duda. Ojciec prezydenta dodał, że "jest w miarę obiektywny i może powiedzieć, że ocenia dokonania syna bardzo dobrze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jan Duda (PiS) kandyduje do Senatu
Wybory parlamentarne 2019. Jan Duda (PiS) kandyduje do Senatu (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
d1isqe5

- Głównym celem głowy państwa jest reprezentowanie interesów Polski poza jej granicami. Prezydent musi także troszczyć się o budowanie wspólnoty narodowej. Uważam, że on (Andrzej Duda - przyp. red.) wypełnił je w sposób bardzo godny - ocenił kadencję swojego syna prof. Duda.

Podczas wywiadu w Polskim Radiu 24 kandydat PiS na senatora ocenił także ostatnie 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy. - Do wielkich sukcesów tego rządu trzeba zaliczyć likwidację ubóstwa oraz nędzy wielodzietnych rodzin. Wreszcie pojawił się rząd, który potrafi rządzić. Każde państwo potrzebuje takich ludzi - stwierdził Jan Duda. Polityk dodał, że "obywatele zobaczyli, że są politycy, którzy realizują obietnice wyborcze".

Według profesora nadal wiele rzeczy wymaga poprawy. - Natomiast nie zapominajmy, że Polska przeszła bardzo głęboką transformację gospodarczą od 1989 roku. Zlikwidowaliśmy nasz przemysł wytwórczy, nie dostaliśmy wsparcia, aby móc go odbudowywać - zaznaczył Jan Duda. Polityk w tym miejscu zestawił tę sytuację do sytuacji Niemców po II wojnie światowej.

d1isqe5

- Oni dostali środki ze Stanów Zjednoczonych na odbudowanie swojego przemysłu wytwórczego. Myśmy takich środków nie dostali, zostaliśmy przestawieni na tory gospodarki, która opiera się na usługach - przypomniał członek PiS.

W studiu Polskiego Radia profesor Duda odniósł się także do tzw. afery Neumanna. Przypomnijmy:w piątek TVP Info opublikował nagrania z rozmowy szefa klubu parlamentarnego PO-KO z lokalnymi działaczami z Pomorza. Na taśmie wielokrotnie padają niecenzuralne słowa.

- Każdy, kto nie jest skazany wyrokiem prawomocnym, powinien być uważany za osobę niewinną (…) z drugiej strony polityk to jest zawód zaufania społecznego i można by było oczekiwać więcej - stwierdził Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1isqe5

Koalicja Polska. Paweł Kukiz skonfrontowany z wpisami internautów

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów