Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. TVP uderza w szefa klubu PO. "Taśmy Sławomira Neumanna"

Wybory parlamentarne coraz bliżej, a w walce o głosy wyborców pojawiają się nowe taśmy. TVP Info publikuje nagrania rozmów szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, zarzucając mu "brudną grę polityczną".

Wybory parlamentarne 2019. TVP uderza w szefa klubu PO. "Taśmy Sławomira Neumanna"Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1lq0er
d1lq0er

"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości”, „w Tczewie są same p...., rzygam Tczewem”, „KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka” - mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w nagraniach opublikowanych przez TVP Info.

Stacja wyjaśnia, że nagrane kuluarowych rozmów działaczy PO nagrano w gdańskim biurze partii pod koniec 2017 r. TVP komentuje, że taśmy odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO. Rozmowy nagrać miał jeden z ich uczestników.

Podczas spotkania Sławomir Neumann miał przygotowywać się z lokalnymi działaczami z Tczewa do układania list kandydatów w wyborach samorządowych. - Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p..., naprawdę - miał mówić Neumann.

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne - zauważa TVP Info.

d1lq0er

- Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - słychać na nagraniu.

Neumann wymienia też nazwiska samorządowców związanych z PO i podkreśla, że ich problemy z prawem nie mają znaczenia, a nawet są pozytywnie odbierane przez wyborców PO.

Taśmy Neumanna. "KOD jest niczym, to żadna siła"

Na spotkaniu omawiana jest także sprawa współpracy z Komitetem Obrony Demokracji. - Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. (…) Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. (...) na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda - słychać na taśmach.

- Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować - dodaje Neumann.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lq0er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lq0er
Więcej tematów