Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Frekwencja wyborcza na godz. 17 w polskich miastach

PKW podała frekwencję na godz. 17 w polskich miastach. Najwyższa była w Podkowie Leśnej (64,45 proc.), natomiast najniższa w Gorzowie Wielkopolskim (47,43 proc.). Frekwencja w całym kraju wyniosła 45,94 proc.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Frekwencja wyborcza na godz. 17 w polskich miastachŹródło: iStock.com
dqeu8ci

Wśród miast z najwyższą frekwencją obok Podkowy Leśnej znalazły się Warszawa, Poznań oraz Toruń.

Najniższy odsetek wyborców przed godz. 17 udał się do urn w Gorzowie Wielkopolskim. Na kolejnych miejscach w niechlubnym rankingu uplasowały się Opole oraz Kielce.

Do urn poszło w sumie 13,6 mln uprawnionych do głosowania Polaków. Według PKW wynik jest o 7 pkt. proc. wyższy niż w przypadku poprzednich wyborów na godz. 17.

Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

Wybory parlamentarne 2019. Głosowanie trwa

Przypomnijmy, głosowanie w wyborach parlamentarnych trwa od godz. 7 do 21 w niedzielę 13 października. W wyborach Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów, którzy będą sprawować władzę przez najbliższe 4 lata.

dqeu8ci

Zgodnie z polskim prawem, w wyborach 2019 głosować mogą wszyscy obywatele naszego kraju, którzy najpóźniej w dniu wyborów ukończą 18. rok życia. Głosu nie oddadzą osoby ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych. Na karcie do głosowania trzeba wstawić znak "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqeu8ci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqeu8ci
dqeu8ci
Więcej tematów