Trwa ładowanie...
d1rmhvl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Wybory na Ukrainie wygrała partia Janukowycza - nieoficjalne wyniki

Partia Regionów wygrała niedzielne wybory
parlamentarne na Ukrainie, zdobywając 33,28% poparcia. Drugie
miejsce z 22,72% poparcia zajął Blok Julii Tymoszenko.
Projuszczenkowska Nasza Ukraina zdobyła 13,53% głosów - takie
są wyniki sondażu, przeprowadzonego przed lokalami wyborczymi
(exit polls).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory na Ukrainie wygrała partia Janukowycza - nieoficjalne wyniki
(PAP/EPA)
d1rmhvl

Zobacz zdjęcia z wyborów na Ukrainie

Do nowej Rady Najwyższej wchodzą również Socjalistyczna Partia Ukrainy Ołeksandra Moroza, który otrzymał 5,37% głosów, Komunistyczna Partia Ukrainy Petra Symonenki (3,46%) i Blok Natalii Witrenko "Ludowa Opozycja", z 3,35% poparcia.

d1rmhvl

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły obowiązującego 3- procentowego progu wyborczego.

Badanie przeprowadziła fundacja Demokratyczne Inicjatywy, Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, oraz Ukraińskie Centrum badań Gospodarczych i Politycznych im. Ołeksandra Razumkowa.

Jarosław Junko

d1rmhvl

Podziel się opinią

Share

d1rmhvl

d1rmhvl
Więcej tematów