Trwa ładowanie...
d2m8xt6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybory na Słowacji. Partia premiera Roberta Fico wygrywa, ale bez bezwzględnej większości

• Ugrupowanie SMER-SD wygrało wybory parlamentarne na Słowacji
• Partia nie zdobyła jednak bezwzględnej większości parlamentarnej
• Premier Fico zapowiedział, że podejmie próbę utworzenia nowego rządu
• Będzie to jednak skomplikowane, bo do parlamentu wejdzie co najmniej osiem partii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Fico
Robert Fico (AFP, Fot: Georges Gobet)
d2m8xt6

Przywódca lewicowej partii SMER-SD, dotychczasowy premier Robert Fico zapowiedział, że podejmie próbę utworzenia nowego rządu. W sobotnich wyborach parlamentarnych jego partia zdobyła najwięcej głosów, ale nie zdobyła bezwzględnej większości.

Fico określił wyniki wyborów, w rezultacie których do parlamentu wejdzie co najmniej osiem partii, jako "bardzo skomplikowane". Dodał, że sformowanie nowego gabinetu "zajmie trochę czasu".

Po przeliczeniu wyników z ponad 50 proc. okręgów wyborczych SMER-SD ma 29,3 proc. głosów, liberalna SaS 10,5 proc., konserwatyści z partii OLaNO 10,4 proc. a nacjonaliści z SNS 8,9 proc. Niewiele gorszy rezultat uzyskała skrajnie prawicowa, nacjonalistyczna partia LSNS - 8,4 proc.

d2m8xt6

Na dalszych miejscach znalazły się: działająca na rzecz współpracy mniejszości węgierskiej i etnicznych Słowaków partia Most-Hid (6,5 proc. głosów), centrowa Siet' (Sieć) - 5,4 proc. i chrześcijańsko-demokratyczna KDH 5,1 proc.

Ostateczne wyniki wyborów spodziewane są w sobotę po południu lub w niedzielę nad ranem.

d2m8xt6

Podziel się opinią

Share

d2m8xt6

d2m8xt6
Więcej tematów