WP

Wybory do PE 2019. "WiceZięba" dr Hubert Czerniak startuje do europarlamentu

Jeden z głównych antyszczepionkowców w Polsce startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dr Hubert Czerniak, któremu samorząd lekarski chce odebrać prawo do wykonywania zawodu, znalazł się na liście Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i posła Piotra Liroya Marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dr Hubert Czerniak krytykuje szczepionki
Dr Hubert Czerniak krytykuje szczepionki (East News, Fot: Marcin Jurkiewicz)
WP

- Mam wrażenie, że ktoś robi z naszych dzieci zombie – mówi o szczepionkach Czerniak. Przekonuje, że uszkadzają mózg i wywołują autyzm. Szczepienie dzieci nazywa "ludobójstwem i mordowaniem przy użyciu strzykawek zamiast komór gazowych".

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Hubert Czerniak startuje z piątego miejsca w województwach dolnośląskim i opolskim z ramienia Konfederacji, czyli połączonych sił Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, posła Piotra Liroya Marca i narodowców. Wcześniej, w 2015 r. bez powodzenia startował do Sejmu z list Kukiz'15, a w 2018 r. na radnego Mazowsza z ramienia Wolności Korwin-Mikkego.

Na Facebooku ma ponad 60 tysięcy fanów, a w grupie, która promuje jego metody leczenia, jest ponad 30 tys. osób, które wymieniają się opiniami, jak naturalnymi sposobami wyleczyć raka i inne choroby. Jednym z głównych tematów są rzekome szkodliwe skutki szczepionek.

WP

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Halicki uderza w Zalewską i Szydło

Czerniak jest zwolennikiem teorii, że na świecie zawiązał się spisek naukowców, firm farmaceutycznych i polityków, którzy "siedzą w kieszeni karteli farmaceutycznych". Jest czynnym lekarzem i otwarcie krytykuje obowiązkowe w Polsce szczepienia. Na początku roku samorząd lekarski powiedział "dość" i do sądu lekarskiego trafił wniosek Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w sprawie ukarania medyka. Grozi za to nawet zawieszenie prawa do wykonywania zawodu.

To nie pierwszy raz, gdy Czerniak ma kłopoty. Dwa lata temu na polecenie prokuratury zawieszono mu prawo do wykonywania zawodu lekarza i przedstawiono ponad 50 zarzutów korupcyjnych. Zdaniem śledczych lekarz miał brać łapówki w zamian za wystawianie zaświadczeń lekarskich.
W grudniu 2017 r. odwieszono mu prawa do wykonywania zawodu.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP