Qaqwqwrqw

Wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jest nadzieja dla Koalicji Obywatelskiej"

W obu wyścigach - po miejsca w Parlamencie Europejskim i polskim - wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". W najbliższych wyborach partia Kaczyńskiego może jednak przegrać z rywalami, bo depczą jej po piętach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Jest nadzieja dla Koalicji Obywatelskiej - pisze "Rzeczpospolita". Na jej zlecenie IBRiS przeprowadził sondaż, z którego wynika, że poparcie dla PiS i KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest niemalże takie samo. Różnica wynosi 2 pkt proc.

Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 40 proc. pytanych, a na Koalicję Obywatelską - 38 proc. respondentów. Po nich długo nic. Wiosna Biedronia może liczyć bowiem jedynie na 7 proc. głosów, Kukiz'15 na 5 proc., Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy na 3 proc., a Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego na 2 proc. Odpowiedź "nie wiem" wybrało 5 proc. ankietowanych.

East News
Podziel się
Qaqwqwrqw

Zanosi się na kontynuację rządów PiS w kraju

To nie wszystko. W sondażu zapytano też o wybory w Polsce. Tu również PiS uzyskał 40 proc. głosów. Z kolei podzielonej opozycji nie będzie łatwo wygrać ze Zjednoczoną Prawicą.

Na PO swój głos planuje oddać prawie o połowę mniej osób niż na PiS - 21 proc. badanych. Wiosna, Kukiz'15 i SLD idą łeb w łeb. Na każde z tych ugrupowań wskazało po 7 proc. pytanych.

Qaqwqwrqw

6 proc. - to wynik, jaki uzyskało PSL. Jeszcze gorzej wypadli Korwin, Nowoczesna i Teraz. Uzyskali kolejno po: 4, 1 i 1 proc. wskazań. 6 proc. badanych nie umiało zająć stanowiska w sprawie.

Przypomnijmy, że w skład Koalicji Europejskiej wchodzą PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. Zarówno KE, jak i PiS nie ujawnili jeszcze wszystkich nazwisk, które znajdą się na listach do PE.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 9-20 marca, metodą CATI, na grupie 1100 respondentów.

Według innego badania, przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie "Gazety Wyborczej", Koalicja Europejska wyprzedza PiS o 2 pkt proc.

Qaqwqwrqw

Źródło "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw