Trwa ładowanie...
d413a3y

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Kaczyński krytykuje ARD

- Berlin chce nam dyktować co mamy pokazywać w TVP. Zarzucili publicznemu nadawcy, że transmitował państwową defiladę, a nie Tuska - mówił we wtorek Jarosław Kaczyński. Na spotkaniu z wyborcami w Białej Podlaskiej po raz kolejny zapewniał, że Polska "jest wyspą wolności".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński skrytykował niemiecką telewizję ARD
Jarosław Kaczyński skrytykował niemiecką telewizję ARD (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d413a3y

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości materiał niemieckiej telewizji ARD był nie na miejscu. Przypomnijmy: pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej zwrócił uwagę na wzrastającą liczbę ataków na wolność mediów nie tylko w Turcji, lecz także w krajach Unii Europejskiej. Dowodem na to miała być sytuacja w Polsce.

- To nie jest rzecz śmieszna, choć z jednej strony może i jest. Ale z drugiej jest bardzo niebezpieczna - to sposób myślenia naszych przeciwników - przyznał ze sceny Kaczyński.

Prezes partii rządzącej stwierdził także, że polityczni rywale Prawa i Sprawiedliwości "mówią o tolerancji, praworządności", a w rzeczywistości są jej przeciwnikami. - Nie daj Boże, żeby ta opcja triumfowała - powiedział w Białej Podlaskiej.

d413a3y

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Walka o Brukselę, walka o wolność

Po raz kolejny lider Zjednoczonej Prawicy zapewniał, że Polska jest "wyspą wolności". Dodał, że kandydaci PiS na europosłów będą walczyć o powrót do wartości tworzących europejską wspólnotę, także tych związanych z wolnością.

d413a3y

- Przywiązanie do wolności powinno nas łączyć. Prawo człowieka, które ma swoją podmiotowość wyrasta z chrześcijaństwa - mówił Kaczyński. Dodał, że "można nauczyć ludzkość aby chodziła na rękach, jednak takie są fakty". - Wbrew współczesnym filozofom i ich mało rozgarniętych uczniów (...) ta wolność musi rozpocząć się od nas - przyznał.

Podczas spotkania w woj. lubuskim Kaczyński wspomniał, że dzięki sprzeciwie PiS udało się przekonać Unię Europejską o jej błędzie w podjeściu do kryzysu migracyjnego. Według lidera Zjednoczonej Prawicy przymusowa relokacja migrantów jest czymś, na co "niektóre państwa i niektóre narody UE nie chcą i nie mogą się zgodzić".

- To znaczy, że my możemy w UE wiele zdziałać, to znaczy, że my możemy wygrywać, że my możemy zmieniać takie decyzje, które podejmują silniejsi, w tej chwili przynajmniej silniejsi od nas, a które z różnych względów nam nie odpowiadają - przekonywał lider PiS. Przyznał, że jest to "klasyczny przykład tego, co głosili ludzie marszałka Piłsudskiego: że chcieć to móc".

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 52 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 705 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d413a3y

Podziel się opinią

Share
d413a3y
d413a3y
Więcej tematów