Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Kaczyński krytykuje ARD

- Berlin chce nam dyktować co mamy pokazywać w TVP. Zarzucili publicznemu nadawcy, że transmitował państwową defiladę, a nie Tuska - mówił we wtorek Jarosław Kaczyński. Na spotkaniu z wyborcami w Białej Podlaskiej po raz kolejny zapewniał, że Polska "jest wyspą wolności".

Share
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Kaczyński krytykuje ARD
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d4d9d58

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości materiał niemieckiej telewizji ARD był nie na miejscu. Przypomnijmy: pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej zwrócił uwagę na wzrastającą liczbę ataków na wolność mediów nie tylko w Turcji, lecz także w krajach Unii Europejskiej. Dowodem na to miała być sytuacja w Polsce.

- To nie jest rzecz śmieszna, choć z jednej strony może i jest. Ale z drugiej jest bardzo niebezpieczna - to sposób myślenia naszych przeciwników - przyznał ze sceny Kaczyński.

d4d9d58

Prezes partii rządzącej stwierdził także, że polityczni rywale Prawa i Sprawiedliwości "mówią o tolerancji, praworządności", a w rzeczywistości są jej przeciwnikami. - Nie daj Boże, żeby ta opcja triumfowała - powiedział w Białej Podlaskiej.

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Walka o Brukselę, walka o wolność

Po raz kolejny lider Zjednoczonej Prawicy zapewniał, że Polska jest "wyspą wolności". Dodał, że kandydaci PiS na europosłów będą walczyć o powrót do wartości tworzących europejską wspólnotę, także tych związanych z wolnością.

d4d9d58

- Przywiązanie do wolności powinno nas łączyć. Prawo człowieka, które ma swoją podmiotowość wyrasta z chrześcijaństwa - mówił Kaczyński. Dodał, że "można nauczyć ludzkość aby chodziła na rękach, jednak takie są fakty". - Wbrew współczesnym filozofom i ich mało rozgarniętych uczniów (...) ta wolność musi rozpocząć się od nas - przyznał.

Podczas spotkania w woj. lubuskim Kaczyński wspomniał, że dzięki sprzeciwie PiS udało się przekonać Unię Europejską o jej błędzie w podjeściu do kryzysu migracyjnego. Według lidera Zjednoczonej Prawicy przymusowa relokacja migrantów jest czymś, na co "niektóre państwa i niektóre narody UE nie chcą i nie mogą się zgodzić".

- To znaczy, że my możemy w UE wiele zdziałać, to znaczy, że my możemy wygrywać, że my możemy zmieniać takie decyzje, które podejmują silniejsi, w tej chwili przynajmniej silniejsi od nas, a które z różnych względów nam nie odpowiadają - przekonywał lider PiS. Przyznał, że jest to "klasyczny przykład tego, co głosili ludzie marszałka Piłsudskiego: że chcieć to móc".

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 52 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 705 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d9d58

Podziel się opinią

Share
d4d9d58
d4d9d58
Więcej tematów