Trwa ładowanie...
d34lr48

Wybory do europarlamentu 2019. Kaczyński komentuje słowa Schetyny: wypowiedź skandaliczna

Nie milknie burza wokół wypowiedzi Grzegorza Schetyny o "kabarecie" Prawa i Sprawiedliwości na obszarach objętych powodzią. Jego słowa skomentował sam Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do europarlamentu 2019. Jarosław Kaczyński w TVP
Wybory do europarlamentu 2019. Jarosław Kaczyński w TVP (TVP Info)
d34lr48

Prezes PiS był pytany na antenie TVP o niedawną wypowiedź Grzegorza Schetyny. Lider PO powiedział, że "to co robi PiS w sprawie powodzi, to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo". Według Jarosława Kaczyńskiego, jego wypowiedź jest w najwyższym stopniu niestosowna, jest skandaliczna.

- Ona wyraża już nie coś innego, tylko po prostu pogardę wobec zwykłego człowieka. Nie pierwszy raz, jeżeli chodzi o dzieje tej informacji. To się zaczęło jeszcze od moherowych beretów. Ta postawa wobec społeczeństwa, zwykłych ludzkich spraw i ludzkiego nieszczęścia trwa i to jest bardzo niepokojące – stwierdził polityk.

- Politycy Koalicji Europejskiej chcą wprowadzenia związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych, z przyczyn zewnętrznych. Dla karier w Unii Europejskiej. Na szczęście w Polsce jest tama przeciwko temu, nazywa się PiS - dodał Kaczyński.

d34lr48

Zobacz także: Film Sekielskich atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Przypomniano również wypowiedź polityka PO Rafała Grupińskiego, który zapytany w czasie marszu Koalicji Europejskiej o związki partnerskie przyznał, że będą w tej sprawie "działać progresywnie". – Oni oszukują, bo nie będę się bawił tutaj już w jakieś bardziej łagodne słowa. Oszukują opinię publiczną, oszukują wyborców, bo rzeczywiście wiedzą, że bardzo wielu Polaków tego rodzaju rozwiązań nie akceptuje, nie chce o tym słyszeć - stwierdził Kaczyński.

d34lr48

Spór o euro. Prezes nie ma wątpliwości

Prezes PiS po raz kolejny powtórzył, że w żadnym wypadku Polska nie będzie euro przyjmować. Jednak postawił jeden warunek: dopóki Polska nie uzyska pozycji gospodarczej zbliżonego po prostu do Niemiec. – Bez pewnego wyrównania, daleko idącego, co najmniej 90% PKB niemieckiego na głowę, przyjęcie euro będzie po prostu dla polskiej gospodarki szkodliwe – dodał Jarosław Kaczyński.

Przypomniał również, że "opozycja mówiła, że nie będzie pieniędzy na 500 plus, jednak sytuacja budżetu się wyraźnie poprawiła". Stwierdził również, że sześcioraczki, które "niedawno urodziły się w Polsce to jest symbol tego, co się w kraju dzieje".

Prowadząca Danuta Holecka na początku przeprosiła za swój stan zdrowia. Słychać było, że redaktor zmaga się z bólem gardła. Po wywiadzie Jarosław Kaczyński podziękował jej, mówiąc: dała Pani radę. - Dziękuję, starałam się - odpowiedziała Danuta Holecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34lr48

Podziel się opinią

Share

d34lr48

d34lr48
Więcej tematów