Trwa ładowanie...
d13vgmi

Wybory 2020. W Poznaniu siostry zakonne wywiesiły banery wyborcze

Zgromadzenie sióstr Zmartwychwstanek wywiesiło na swoim płocie banery wyborcze Andrzeja Dudy. Złamały tym nie tylko zakaz kościoła dotyczący agitacji politycznej, ale również kodeks wyborczy.
Share
Wybory 2020. W Poznaniu siostry zakonne wywiesiły banery wyborcze
Wybory 2020. W Poznaniu siostry zakonne wywiesiły banery wyborczeŹródło: PAP
d13vgmi

O sprawie informuje Gazeta Wyborcza. Trzy banery wyborcze kandydata PiS na prezydenta wiszą na płocie przy ul. Głogowskiej 145-147. Obok znajduje się boisko szkolne, ponieważ na terenie zgromadzenia działają szkoła podstawowa oraz liceum. Może to oznaczać, że siostry zakonne łamią nie tylko zakazy Kościoła, ale również prawo.

Maciej Pach, konstytucjonalista z Katedry Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego zaznaczył bowiem, iż w przepisie ustawy chodzi o każdą formę nakłaniania uczniów do głosowania na konkretnego kandydata. Nie ulega wątpliwości, że wywieszanie baneru jest agitacją wyborczą.

W rozmowie z GW Zmartwychwstanki tłumaczą się, że działka jest podzielona, a reklamy wyborcze wiszą na płocie przy Głogowskiej 145, "która jest oficjalnym adresem klasztoru". Znajdująca się obok szkoła mieści się pod adresem Głogowska 147. Co więcej, miejsce to wybrały celowo.

d13vgmi

Jak zapewnił podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego komendy w Poznaniu, sprawę ostatecznie rozstrzygnie policja. Po nagłośnieniu sprawy, plakaty wyborcze zostały zdjęte

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

d13vgmi

Podziel się opinią

Share
d13vgmi
d13vgmi
Więcej tematów