Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Andrzej Pilecki, popiera Rafała Trzaskowskiego

Dzieci polskiego bohatera, rotmistrza Witolda Pileckiego, popierają różnych kandydatów na prezydenta. Córka rotmistrza, Zofia, postawiła na Andrzeja Dudę. Syn bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, Andrzej, głos odda na Rafała Trzaskowskiego - dowiedziała się WP.

Share
Wybory 2020. Syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Andrzej Pilecki, popiera Rafała Trzaskowskiego
Źródło: WP
d2iz41v

W nagraniu udostępnionym Wirtualnej Polsce - które zostanie opublikowane w czwartek w mediach społecznościowych Rafała Trzaskowskiego - Andrzej Pilecki udziela poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

To o tyle ciekawe, że jeszcze w środę poparcia Andrzejowi Dudzie udzieliła Zofia Pilecka-Optułowicz, siostra Andrzeja Pileckiego. Prezydent poparciem tym pochwalił się na swoich profilach na Twitterze i Facebooku, a w "Wiadomościach" TVP1 pojawił się materiał na ten temat.

d2iz41v

Na prośbę Andrzeja Pileckiego zaś film nagrała i przekazała sztabowi Rafała Trzaskowskiego najbliższa rodzina pana Andrzeja.

Kilka godzin po naszej publikacji w tej sprawie nagranie z poparciem Andrzeja Pileckiego zamieścił Rafał Trzaskowski.

Zofia Pilecka i Andrzej Pilecki to dzieci rotmistrza Witolda Pileckiego (1901–1948) - bohatera Polskiego Państwa Podziemnego i powojennej konspiracji niepodległościowej, straconego potajemnie przez władze komunistyczne. Od rehabilitacji Pileckiego w 1990 r., Andrzej Pilecki wraz z siostrą są opiekunami i inicjatorami miejsc pamięci poświęconych ojcu.

PAP
Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iz41v

Podziel się opinią

Share
d2iz41v
d2iz41v
Więcej tematów