Trwa ładowanie...
d14osq1

Wybory 2020. Rozmowy "Okrągłego stołu" w Senacie. "Wybory najprawdopodobniej 28 czerwca"

Przedstawiciele klubów parlamentarnych i prezydium izby wyższej ogłosili, że wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca. - Po tym spotkaniu pewne jest jedno: chcemy, aby wybory w Polsce się odbyły jak najszybciej - stwierdził szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Przedstawiciele klubów parlamentarnych i prezydium izby wyższej ogłosili, że wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca
Wybory 2020. Przedstawiciele klubów parlamentarnych i prezydium izby wyższej ogłosili, że wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca (PAP)
d14osq1

- Termin tych wyborów to najprawdopodobniej 28 czerwca 2020 roku. To już jesteśmy w stanie powiedzieć, dlatego że przedstawiciele PiS powiedzieli, że to właśnie ta data będzie obligowała kalendarz wyborczy zarówno wsteczny, jak i kolejne tygodnie, kiedy Sąd Najwyższy wypowie się o ważności wyborów po pierwszej i drugiej turze wyborów - ogłosił Gawkowski na wtorkowym briefingu po zakończeniu rozmów w Senacie.

Polityk opozycji podkreślił, że "Lewica stała i stoi na stanowisku, że powinniśmy poznać ten kalendarz wyborczy". Według Gawkowskiego zapewni on wszystkim kandydatom równe szanse na start w wyborach.

- Ten kalendarz będzie pokazywał ile jest dni na zbieranie podpisów, ile jest dni na kampanie wyborczą, jak wygląda dokładnie rejestracja kandydatów do komisji wyborczych i ilu ich dokładnie jest - dodał.

d14osq1

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Wybory prezydenckie 2020 najprawdopodobniej 28 czerwca

Na temat nadchodzących wyborów prezydenckich wypowiedział się też wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski. Polityk potwierdził słowa Krzysztofa Gawkowskiego i oświadczył, że na sprawnej i szybkiej organizacji głosowania "zależy wszystkim"

d14osq1

- Udało się nam uzgodnić jedną rzecz, że wszystkim nam zależy na tym, aby wybory się odbyły w takim terminie, aby nie było przerwy w pełnieniu funkcji prezydenta i by prezydent mógł być zaprzysiężony do 6 sierpnia - stwierdził Suski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że na spotkaniu przedstawiono szereg propozycji poprawek do ustawy o wyborach. - Krótko mówiąc, na kolejnym posiedzeniu komisji zostaną przedstawione poprawki, z częścią z nich udało nam się zapoznać - zapewnił Marek Suski.

- To spotkanie zakończyło się sukcesem, udało nam się przekonać całą opozycję do tego, aby te wybory odbyły się i żeby Polska mogła mieć stabilne władze - zakończył członek obozu rządzącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14osq1

Podziel się opinią

Share
d14osq1
d14osq1