Trwa ładowanie...
dvzbw01

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada TVP. "Ucho od śledzia"

Wybory prezydenckie coraz bliżej, a kandydaci nie ustają w podróżach po Polsce. Rafał Trzaskowski w piątek był w Bydgoszczy, gdzie mówił m.in. o TVP oraz funduszach z UE. Zadeklarował również, że zawetuje każdą ustawę, która zakładałaby podniesienie wieku emerytalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada TVP. "Ucho od śledzia"
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada TVP. "Ucho od śledzia" (PAP)
dvzbw01

Na początku wystąpienia w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski nawiązał do tego, że w TVP jego łapanie się za ucho podczas debaty wywołało sugestię o poprawianiu małej słuchawki, która miała pozwalać na słuchanie rzekomych podpowiedzi.

- Ucho od śledzia - skomentował kandydat Koalicji Obywatelskiej, nawiązując do słynnych słów z filmu "Vabank". Zwrócił też uwagę, że podczas debaty w telewizji publicznej rozmawiano o tematach zastępczych.

- Chciałem was serdecznie wszystkich powitać, również powitać zwolenników Andrzeja Dudy, których gdzieś tam słyszymy z tyłu. Słyszymy również trąbki. Nie ma co gwizdać. Trąbki teraz ok, bo ja mówię, ale podczas hymnu narodowego to trochę słabo, ale wszystkich pozdrawiam - mówił Trzaskowski.

dvzbw01

Kiedy mówiąc o "amortyzacji", przejęzyczył się zaraz przywołał sztabowców. - Zawsze mi mówią: "uważaj na trudne słowa". I mają rację - stwierdził.

Zobacz także: Kontrola NIK ws. wyborów korespondencyjnych. "Nie ma miłości między Marianem Banasiem i rządem"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

dvzbw01

Trzaskowski podczas wiecu wyborczego w Bydgoszczy odniósł się również do konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego na temat funduszy z Brukseli.

- Nie będzie żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej, jeśli polski rząd będzie odwracał się od problemów, tak jak teraz to robi, nie chcąc zgodzić się na neutralność klimatyczną w 2050 roku - stwierdził kandydat KO na prezydenta.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski o podniesieniu wieku emerytalnego

- Dzisiaj stoimy w obliczu padania małych firm rodzinnych i to są pytania, które dzisiaj trzeba stawiać rządowi. Mamy prawo wiedzieć, jak rząd będzie walczył o każde miejsce pracy w Polsce" - mówił Trzaskowski, ostrzegają rządzących przed dobrym samopoczuciem.

- Widzę, że na ulicach polskich miast i wsi narasta gniew. Dzisiaj ten gniew trzeba przekuć w pozytywną siłę, które pozwoli nam wygrać wybory - ocenił Trzaskowski.

Zadeklarował również, że zawetuje każdą ustawę, która zakładałaby podniesienie wieku emerytalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvzbw01

Podziel się opinią

Share
dvzbw01
dvzbw01
Więcej tematów