Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski atakowany przez PiS w sprawie adopcji przez pary jednopłciowe

Posłowie PiS Janusz Kowalski i Jan Kanthak twierdzą, że Rafał Trzaskowski kłamie w spawie adopcji przez pary jednopłciowe. Kandydat KO na prezydenta Polski powiedział na konferencji prasowej w Kaliszu, że w tej sprawie zgadza się z Andrzejem Dudą.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski atakowany przez PiS w sprawie adopcji przez pary jednopłcioweŹródło: PAP
d3a3qqr
d3a3qqr

Swoje zarzuty wobec Trzaskowskiego poseł Kowalski i poseł Kanthak podpierali wcześniejszymi deklaracjami prezydenta Warszawy. Posłowie przypomnieli, że w swoim programie Trzaskowski popiera projekt ustawy o związkach partnerskich, złożony w Sejmie w poprzedniej kadencji.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski przeczy swojemu programowi?

Janusz Kowalski w rozmowie z Polskim Radiem 24 stwierdził, że Trzaskowski zaprzecza założeniom własnego programu. Jego zdaniem program kandydata KO zawiera jasną deklarację poparcia projektu ustawy o związkach partnerskich, zawierającej zapis o przysposabianiu dzieci przez pary jednopłciowe.

"Tydzień temu Rafał Trzaskowski opublikował swój program, w którym jasno określił, że zgłosi jako przyszły prezydent projekt ustawy o związkach partnerskich" - powiedział Kowalski.

Zdaniem posła, słowa Trzaskowskiego wypowiedziane w Kaliszu są wynikiem strachu, jaki ogarnął polityka po słowach prezydenta Andrzeja Dudy. "Dzisiaj zaprzeczył swojemu programowi, swojej deklaracji sprzed tygodnia. Przestraszył się tego, co powiedział prezydent Andrzej Duda, który wyraził to, co myśli 99 proc. Polaków, mówiących "nie" adopcji dzieci przez pary homoseksualne" - stwierdził Kowalski. Poseł nie podał jednak źródła tych danych.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Wybory 2020. Zdaniem Kanthaka Rafał Trzaskowski chce "homoadopcji"

Na ten sam punkt programu Trzaskowskiego zwrócił uwagę Jan Kanthak podczas konferencji prasowej sztabu Andrzeja Dudy. Poseł PiS mówił, że w programie prezydenta Warszawy znajduje się przyzwolenie na adopcje dzieci przez pary homoseksualne. Jego zdaniem jest to deklaracja realizacji planu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja.

d3a3qqr

"W programie Rafała Trzaskowskiego znalazło się przyzwolenie i zgoda na adopcję przez pary homoseksualne. To jest ustawodawczy plan Rabieja, który zawierał, że "najpierw związki partnerskie, później związki homoseksualne, a na końcu homoadopcje" - powiedział Kanthak. "Artykuł 17., ustęp 1.: Partner może przysposobić zstępnego drugiego partnera w pierwszym stopniu pokrewieństwa na zasadach określonych. Ustęp 3.: Płeć przysposabiającego nie może być podstawą odmowy przysposobienia przez sąd - cytował projekt ustawy z 2018 poseł PiS.

Poseł zarzucił zarzucił Trzaskowskiemu nieznajomość własnego programu. "I stawiamy pytanie, czy Rafał Trzaskowski nie zna swojego programu, ponieważ pisał to na przykład Donald Tusk albo Borys Budka, czy po prostu jest cykorem i boi się swoich poglądów, i na każdym kroku stara się ukrywać swoje prawdziwe poglądy na niezwykle istotne sprawy społeczne?" - pytał Kanthak podczas konferencji prasowej.

Wybory 2020. Co napisał Rafał Trzaskowski w programie?

Sprawdziliśmy jak brzmi zapis z programu Rafała Trzaskowskiego, na który powołują się posłowie PiS.

"W ramach przysługującej mi inicjatywy ustawodawczej przedstawię projekt ustawy o związkach partnerskich, zgodny z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji" - oto jego dokładna treść.

d3a3qqr

Należy zwrócić uwagę, że posłowie nie powołują się na zapis pochodzący z programu kandydata KO, a na zapis z projektu ustawy, z której założeniami zgodny miałby być projekt ustawy deklarowany przez Trzaskowskiego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a3qqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a3qqr
Więcej tematów