Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Prezydent na szlaku. Andrzej Duda bez maseczki w parku narodowym

Wybory wciąż nie mają wyznaczonego terminu, ale kandydaci weekend wykorzystali na spotkania w całej Polsce. Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w mediach społecznościowych zamieścił fotograficzną relacją z pobytu w Świętokrzyskiem.

Share
Wybory 2020. Prezydent na szlaku. Andrzej Duda bez maseczki w parku narodowym
Źródło: twitter, KPRP
dnnaz88

"Ziemia Świętokrzyska to piękne miejsca i serdeczni ludzie. Dziś odwiedziłem gospodarstwo agroturystyczne państwa Trepków i szedłem szlakiem na Święty Krzyż w Świętokrzyskim Parku Narodowym" - napisał prezydent na Twitterze.

"Pozdrowienia dla spotkanych Turystów i Pracowników parków narodowych!" - dodał Andrzej Duda. Zamieścił również zdjęcia ze spotkania w gospodarstwie agroturystycznym oraz z wędrówki po parku narodowym. Na fotografiach z wędrówki po szlaku prezydent nie ma maseczki na twarzy. Przypomnijmy, zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami służb, w lasach można zdjąć maseczki czy inne zakrycie twarzy tylko wtedy, gdy w pobliżu nie ma uczęszczanych dróg i tras.

Już po zdjęciach z sobotnich spotkań Andrzeja Dudy padło pytanie, czy prezydent korzysta z wyjątkowej pobłażliwości służb, które nie egzekwują przepisów związanych z przestrzeganiem odstępów? Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski stwierdził, że "Kancelaria Prezydenta czyni wszystko, i pan prezydent także czyni wszystko, żeby przepisy nie były łamane".

dnnaz88

Zobacz także: Trójka i Kazik poza listą. Sławomir Nitras: płaczę, gdy widzę, co dzieje się z tym radiem

Twitter
Źródło: Twitter

Wybory 2020. Premier Mateusz Morawiecki o wizycie w restauracji

Podobne kontrowersje wywołało zdjęcie opublikowane przez premiera Mateusza Morawieckiego z piątkowej wizyty w restauracji w Gliwicach.

dnnaz88

"Pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego podeszliśmy" - mówił szef rządu pytany na konferencji prasowej o zdjęcie, na którym widać, jak siedzi przy stoliku z innymi osobami bez maseczki i w niewielkiej odległości.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż dla WP. Rafał Trzaskowski jest na drugim miejscu

Urzędujący prezydent Andrzej Duda nadal ma największą szansę na wygraną w wyborach prezydenckich - wynika z sondażu IBRiS dla WP. Chce na niego głosować 42,3 proc. osób.

Po wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego pozycja kandydata KO zdecydowanie się poprawiła.

dnnaz88

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnaz88

Podziel się opinią

Share
dnnaz88
dnnaz88
Więcej tematów