Trwa ładowanie...
d1ftozm

Wybory 2020. Mec.Turczynowicz-Kieryłło: kampania, która się toczy, nie uspokaja mojej tęsknoty za mężem stanu

Mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w rozmowie z mediami powiedziała, że trwająca kampania nie uspokaja jej tęsknoty "za mężem stanu". Była szefowa kampanii Andrzeja Dudy ma wiele obaw związanych z wyborami prezydenckimi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Wybory 2020. Mec.Turczynowicz-Kieryłło: kampania, która się toczy, nie uspokaja mojej tęsknoty za mężem stanu
Wybory 2020. Mec.Turczynowicz-Kieryłło: kampania, która się toczy, nie uspokaja mojej tęsknoty za mężem stanu (PAP)
d1ftozm

Mec. Turczynowicz-Kieryłło w rozmowie z RMF FM zaznaczyła, że według sondażu IBRIS, na Andrzeja Dudę więcej osób głosuje jako na kandydata idealnego. Z kolei głos oddany na Rafała Trzaskowskiego traktowany jest jako "mniejsze zło". Zapytana o to, czy głosowała na "kandydata idealnego", czy "mniejsze zło" odpowiedziała, że chce "wybierać większe dobro".

Dodała, że zastanawia się, co będzie lepsze dla młodszego pokolenia, gdzie i w którym kierunku pójdzie Polska z prezydentem. - Obaj kandydaci mają potencjał w sobie, żeby być dobrym prezydentem, pytanie, jak się ukształtuje otoczenie tego kandydata - dodała.

Była szefowa kampanii ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę podkreśliła jednocześnie, że to, kto jest jej kandydatem, zostawi dla siebie. Mówi, że dostrzega potencjał w obu kandydatach, ale również "zbyt dużo populizmu" i kierowania się sondażami.

d1ftozm

Zobacz wideo: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty ostro o Agacie Kornhauser-Dudzie

- To jest ważne, żeby spojrzeć na kandydatów pod kątem tego, który z nich ma taką charyzmę, żeby wybić się na niepodległość, żeby był prezydentem, którego jedynym najistotniejszym odniesieniem jest suweren a nie zaplecze polityczne - podkreśliła.

Wybory 2020. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło: "Zaprotestowałabym przeciwko wypowiedziom prezydenta o LGBT"

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zadeklarowała jednocześnie, że zaprotestowałaby przeciwko wypowiedziom prezydenta o LGBT. Zdaniem byłej szefowej kampanii Andrzeja Dudy prezydent zaostrzył ton wypowiedzi w walce o skrajnie prawicowy elektorat.

d1ftozm

- Mam nadzieję, że w mojej obecności prezydent by tak nie powiedział. Kiedy współpracowaliśmy w kampanii, takie wypowiedzi nie miały miejsca. Nie poznałam prezydenta, który wypowiada takie słowa - dodała dla RMF FM.

Zapytana o to, czy Rafałowi Trzaskowskiemu brakuje odwagi mówienia otwarcie i głośno o związkach partnerskich, podkreśliła, że kwestie godności powinien poruszać "z otwartą przyłbicą" nie powinien tego ukrywać. Wskazała, że elektorat socjalny "nie może stać się bożkiem, dla którego zatraca się polityczna tożsamość". Ciągłe obietnice nie rozwijają społeczeństwa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d1ftozm

Podziel się opinią

Share

d1ftozm

d1ftozm
Więcej tematów