Trwa ładowanie...
d31tbyj

Wybory 2020. Latarnik Wyborczy w WP. Sprawdź, który kandydat ma takie poglądy jak ty

Zbliżają się kontrowersyjne wybory prezydenckie. Zanim oddamy swój głos, możemy sprawdzić, na ile nasze poglądy są zbliżone do któregoś z kandydatów. Umożliwia to narzędzie przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które udostępniamy w Wirtualnej Polsce. Zapraszamy do Latarnika Wyborczego 2020.
Share
Wybory 2020. Wypełnij Latarnika Wyborczego.
Wybory 2020. Wypełnij Latarnika Wyborczego.Źródło: Gallo Images, WP.pl
d31tbyj

Latarnik Wyborczy jest narzędziem neutralnym politycznie, nie promuje żadnego kandydata ani poglądów. Za to porównuje deklaracje poszczególnych kandydatów z poglądami użytkowników. Aplikacja pomaga w podejmowaniu decyzji wyborczych, szczególnie osobom średnio i słabo zainteresowanym polityką. W czasie wyborów parlamentarnych w 2019 roku skorzystało z tej możliwości aż 2,5 mln wyborców - teraz możemy jej użyć podczas wyborów prezydenckich 2020 roku.

Latarnik wyborczy 2020: jak to działa?

Wypełnienie testu w Latarniku Wyborczym zajmuje tylko kilka minut. Narzędzie wymaga ustosunkowania się do 28 stwierdzeń. Potem porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami kandydujących w wyborach prezydenckich 2020 oraz oblicza ich procentową zgodność.

d31tbyj

Test jak zawsze zawiera szersze pytania o gospodarkę, społeczeństwo oraz kwestie światopoglądowe. A w tym roku twórcy Latarnika Wyborczego uwzględnili też cztery tematy odnoszące się do problemów związanych z epidemią koronawirusa: wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w Polsce, testów na obecność koronawirusa dla pracowników służby zdrowia, dochodu gwarantowanego dla osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii oraz terminu egzaminów szkolnych.

Do udziału w Latarniku Wyborczym zaproszeni zostali wszyscy zarejestrowani kandydaci i kandydatki w wyborach prezydenckich 2020. Na ten moment odpowiedzi udzielili (w kolejności alfabetycznej): Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski i Stanisław Żółtek.

Na liście brakuje urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Jego sztab wyborczy nie nadesłał odpowiedzi do kwestionariusza Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Sprawdź w Latarniku Wyborczym, czy twoje typy wyborcze pokrywają się z twoimi przekonaniami.

Wybory 2020: tutaj sprawdź, na kogo zagłosować

d31tbyj

Podziel się opinią

Share
d31tbyj
d31tbyj
Więcej tematów