Trwa ładowanie...
d3x8soc

Wybory 2020. Latarnik Wyborczy w WP. Sprawdź, który kandydat ma takie poglądy jak ty

Zbliżają się kontrowersyjne wybory prezydenckie. Zanim oddamy swój głos, możemy sprawdzić, na ile nasze poglądy są zbliżone do któregoś z kandydatów. Umożliwia to narzędzie przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które udostępniamy w Wirtualnej Polsce. Zapraszamy do Latarnika Wyborczego 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Wypełnij Latarnika Wyborczego.
Wybory 2020. Wypełnij Latarnika Wyborczego. (Gallo Images, WP.pl)
d3x8soc

Latarnik Wyborczy jest narzędziem neutralnym politycznie, nie promuje żadnego kandydata ani poglądów. Za to porównuje deklaracje poszczególnych kandydatów z poglądami użytkowników. Aplikacja pomaga w podejmowaniu decyzji wyborczych, szczególnie osobom średnio i słabo zainteresowanym polityką. W czasie wyborów parlamentarnych w 2019 roku skorzystało z tej możliwości aż 2,5 mln wyborców - teraz możemy jej użyć podczas wyborów prezydenckich 2020 roku.

Latarnik wyborczy 2020: jak to działa?

Wypełnienie testu w Latarniku Wyborczym zajmuje tylko kilka minut. Narzędzie wymaga ustosunkowania się do 28 stwierdzeń. Potem porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami kandydujących w wyborach prezydenckich 2020 oraz oblicza ich procentową zgodność.

d3x8soc

Test jak zawsze zawiera szersze pytania o gospodarkę, społeczeństwo oraz kwestie światopoglądowe. A w tym roku twórcy Latarnika Wyborczego uwzględnili też cztery tematy odnoszące się do problemów związanych z epidemią koronawirusa: wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w Polsce, testów na obecność koronawirusa dla pracowników służby zdrowia, dochodu gwarantowanego dla osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii oraz terminu egzaminów szkolnych.

Do udziału w Latarniku Wyborczym zaproszeni zostali wszyscy zarejestrowani kandydaci i kandydatki w wyborach prezydenckich 2020. Na ten moment odpowiedzi udzielili (w kolejności alfabetycznej): Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski i Stanisław Żółtek.

Na liście brakuje urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Jego sztab wyborczy nie nadesłał odpowiedzi do kwestionariusza Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Sprawdź w Latarniku Wyborczym, czy twoje typy wyborcze pokrywają się z twoimi przekonaniami.

Wybory 2020: tutaj sprawdź, na kogo zagłosować

d3x8soc

Podziel się opinią

Share

d3x8soc

d3x8soc
Więcej tematów