Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Jacek Świat oskarża Jacka Sutryka: "Próbował prezydenta postawić w sytuacji upokarzającej"

Poseł PiS Jacek Świat oskarżył prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o spisek z kontrmanifestantami. Wszystko to, aby zakłócić wiec Andrzeja Dudy we Wrocławiu. "Próbował prezydenta Polski postawić w sytuacji upokarzającej" - napisał Jacek Świat.

Share
Wybory 2020. Jacek Świat oskarża Jacka Sutryka: "Próbował prezydenta postawić w sytuacji upokarzającej"
Źródło: PAP
d2pgs08

"Wczoraj we Wrocławiu doszło do sytuacji bez precedensu. Kancelaria Prezydenta RP zgłosiła chęć zorganizowania wiecu na Rynku" - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych poseł PiS Jacek Świat.

Parlamentarzysta dodał, że kiedy kancelaria wysłała zgłoszenie, okazało się, że "najatrakcyjniejsza część Rynku jest już zarezerwowana przez organizacje opozycyjne". Ubolewał jednocześnie nad tym, że prezydent został odesłany na" mniejszą, północną pierzeję Rynku", a oba zgromadzenia znalazły się w bezpośrednim kontakcie, niosąc tym samym ryzyko awantur.

d2pgs08

"Proste pytanie: skąd organizacje opozycyjne dowiedziały się o planach Prezydenta RP? Jakim cudem zdążyły uprzedzić kancelarię prezydenta ze złożeniem wniosków o zgodę na zgromadzenie?" – zapytał.

Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/barbara-nowacka-6031213108761217c">Barbara Nowacka</a>: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

Jego zdaniem "to wszystko zorganizował sekretariat prezydenta Wrocławia, bez wątpienia za jego poleceniem". Tym samym, jak twierdzi Świat, Sutryk "celowo, cynicznie sprowokował sytuację, która groziła konfliktem". "Co więcej, próbował prezydenta Polski postawić w sytuacji upokarzającej" - zaznaczył.

Wybory prezydenckie 2020. Jacek Świat: "jest mi przykro i wstyd"

Jak stwierdził, ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedził wiele miast zarządzanych przez opozycję, ale nigdzie "nie spotkał się z urzędowym chamstwem". Świat wtrącił, że jakiś czas temu we Wrocławiu ze swoimi zwolennikami spotkał się Rafał Trzaskowski, "jednak nikomu nie przyszło do głowy, aby w tym spotkaniu przeszkadzać".

d2pgs08

"Jest mi przykro i wstyd, że prezydent mojego miasta obraził nie tylko tysiące zwolenników politycznego konkurenta. Obraził Prezydenta RP. To jest po prostu haniebne!" - zakończył polityk.

Przypomnijmy, że w sobotę 4 lipca Andrzej Duda odwiedził Wrocław. Jego przemówieniu towarzyszył nieustanny gwizd kontrmanifestantów. Zebrany tłum wykrzykiwał tam hasła: "Będziesz siedział" czy "Długopis".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pgs08

Podziel się opinią

Share
d2pgs08
d2pgs08
Więcej tematów