Trwa ładowanie...
d34frih

Wybory 2020. Groził kobiecie spaleniem domu za plakat Rafała Trzaskowskiego. Mężczyzna zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził mieszkance wsi Stare Budy (woj. mazowieckie) spaleniem domu. Powodem zachowania agresywnego mężczyzny miały być plakaty kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, jakie wisiały na ogrodzeniu posesji. Całe zdarzenie sfilmowano na nagraniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Mężczyzna groził kobiecie, że spali jej dom
Wybory 2020. Mężczyzna groził kobiecie, że spali jej dom (East News)
d34frih

- Funkcjonariusze spisali przebieg zdarzenia i zabezpieczyli nagrania. Osoby, które ich wezwały, nie zdecydowały się na złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Policjanci rozpoczęli jednak postępowanie niejako z urzędu, pod kątem art. 119 kodeksu karnego - poinformowała w rozmowie z portalem onet.pl mł. asp. Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Zatrzymany mężczyzna odpowie najprawdopodobniej za stosowanie przemocy i gróźb bezprawnych wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności politycznej.

Za popełnienie ww. przestępstwa mężczyźnie grozi nawet do pięciu lat więzienia. - To 46-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Teraz policjanci będą prowadzili czynności z jego udziałem. Zostanie przesłuchany. O sprawie została powiadomiona już także prokuratura - dodaje Aleksandra Calik.

d34frih

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Wybory 2020. Groził kobiecie spaleniem domu. Został zatrzymany

Bulwersujące nagranie opublikował w mediach społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski. Na filmie uchwycono mężczyznę, który chodzi wzdłuż ogrodzenia jednego z domów w Starych Budach i obraża kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

d34frih

Agresywnie zachowującego się mężczyznę nagrywa kobieta, będąca najprawdopodobniej właścicielką posesji. W tle całej sytuacji widać pocięte i zniszczone fragmenty banerów lub plakatów z wizerunkiem kandydata KO.

"Proszę pana, to jest wolny kraj" - zwraca się nagrywająca kobieta do mężczyzny, na co ten odpowiada: "Ale nie Trzaskowski. Nie złodziej pier.... "Dzieci będziesz pedaliła?" - pyta.

Słychać też, jak mężczyzna każe kobiecie "wyp... do Warszawy" i dalej atakuje za "pedalenie dzieci". Następnie mężczyzna oddala się i wskazuje ręką na dom, którego ogrodzenie było obwieszone plakatami Trzaskowskiego. "To się spali" - mówi do kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34frih

Podziel się opinią

Share

d34frih

d34frih
Więcej tematów