Trwa ładowanie...
d4kyewn

Wybory 2020. "Bitwa o wozy". 49 pojazdów za frekwencję podczas drugiej tury

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że podczas drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 również odbędzie się "Bitwa o wozy". Do wygrania będzie 49 wozów strażackich. Trafią one do gmin na terenie 49 dawnych województw z najwyższą frekwencją podczas drugiej tury wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński ogłosił kolejną edycję "Bitwa o wozy" tym razem podczas drugiej tury wyborów prezydenckich 2020
Mariusz Kamiński ogłosił kolejną edycję "Bitwa o wozy" tym razem podczas drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 (PAP)
d4kyewn

Po pierwszej turze nowe wozy strażackie otrzymało 16 gmin (po jednej na województwo) z najwyższą frekwencją wyborczą. Ministerstwo od Państwowej Komisji Wyborczej otrzymało już oficjalne wyniki frekwencji w danych gminach i burmistrzowie oraz wójtowie otrzymali tzw. promesy (bony) na zakup wozów strażackich.

Jednocześnie Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji ogłosił, że podczas drugiej tury również odbędzie się "Bitwa o wozy", ale w znacznie szerszym zakresie.

- 16 wozów bojowych dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49. Walczymy o frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich - zapowiedział szef MSWiA.

d4kyewn

"W drugiej turze Bitwa o wozy w każdym z byłych 49 województw, według stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r., gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki" - czytamy na stronie ministerstwa.

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Tym samym po drugiej turze zostanie rozdane aż 49 nowych wozów strażackich. Nie będą mogły otrzymać je jednak gminy, które zostały nagrodzone już po pierwszej turze. - Bardzo mocno chcę podkreślić: jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko frekwencja, nie wynik wyborczy - zapowiedział Mariusz Kamiński.

d4kyewn

Bitwa o wozy. Które gminy otrzymały wozy strażackie za pierwszą turę?

Za frekwencję w I turze nowe wozy strażackie otrzymało 16 następujących gmin: Czernica (województwo dolnośląskie, 77 proc. frekwencji), Osielsko (kujawsko-pomorskie, 78 proc.), Godziszów (lubelskie, 75 proc.), Zabór (lubuskie, 69 proc.), Nowosolna (łódzkie, 78 proc.), Żegocina (małopolskie, 76 proc.), Michałowice (mazowieckie, 81 proc.), Praszka (opolskie, 67 proc.), Cisna (podkarpackie, 75 proc.), Kulesze Kościelne (podlaskie, 72 proc.), Łeba (pomorskie, 85 proc.), Koszarawa (śląskie, 77 proc.), Masłów (świętokrzyskie, 69 proc.), Stawiguda (warmińsko-mazurskie, 72 proc.), Suchy Las (wielkopolskie, 80 proc.) oraz Rewal (zachodniopomorskie, 86 proc).

źródło: rmf24.pl/polsatnews.pl/Twitter

d4kyewn

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4kyewn

d4kyewn
Więcej tematów