Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Andrzej Duda odmówił udziału w debacie TVN, TVN24, WP i Onet. Polacy ocenili decyzję prezydenta

2 lipca miała odbyć się debata prezydencka zorganizowana przez TVN, TVN24, WP i Onet. Udziału w niej odmówił jednak Andrzej Duda. Według wyników najnowszego sondażu pracowni Kantar, aż 57 proc. przebadanych Polaków źle ocenia jego decyzję.

Share
Wybory 2020. Andrzej Duda odmówił udziału w debacie TVN, TVN24, WP i Onet. Polacy ocenili decyzję prezydenta
Źródło: Getty Images
d2zfcx1

Wyniki sondażu dotyczącego wspólnej debaty prezydenckiej mówią jasno: Polacy uważają, że Andrzej Duda powinien był do niej przystąpić. Negatywnie decyzję prezydenta o nie skonfrontowaniu się z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim ocenia 57 proc. respondentów - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Dobrze decyzję Andrzeja Dudy oceniło jedynie 29 proc. badanych, z czego na odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wskazało 19 proc. Jedynie 10 proc. z nich wybrało opcję "raczej dobrze".

d2zfcx1

14 proc. biorących udział w badaniu Polaków nie ma zdania lub nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić.

Sondaż zrealizowany przez Kantar został przeprowadzony telefonicznie na reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób w dniach 2-3 lipca.

Wybory 2020. Andrzej Duda odmówił wzięcia udziału w debacie TVN, TVN24,WP i Onet

Do wspólnej debaty prezydenckiej Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego zaprosiły stacje TVN, TVN24 i największe polskie portale: WP oraz Onet. Wydarzenie zaplanowane było na 2 lipca. Swój udział potwierdził jedynie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Urzędujący prezydent odmówił wzięcia udziału.

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zfcx1

Podziel się opinią

Share
d2zfcx1
d2zfcx1
Więcej tematów