Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Najnowsze sondaże wyborcze. 46 proc. dla PiS, 19 proc. dla KO

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS prognozuje wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos zamierza oddać 46 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska może liczyć na 19 proc. poparcia. Do Sejmu weszłyby także - według sondażu - trzy komitety.
Share
Wybory parlamentarne 2019. Najnowsze sondaże wyborcze. PiS na prowadzeniu
Wybory parlamentarne 2019. Najnowsze sondaże wyborcze. PiS na prowadzeniu Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d8kjmhq

Na podium za dwoma największymi komitetami znalazł się także Sojusz Lewicy Demokratycznej, z którego list startują kandydaci SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Na sojusz "trzech tenorów Biedroń-Czarzasty-Zandberg" zagłosowałoby 9 proc. ankietowanych.

Zgodnie z badaniem CBOS, do Sejmu weszliby reprezentanci Koalicji Polskiej (porozumienie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15). Ludowcy otrzymaliby 8 proc.. Z kolei Konfederacja Wolność i Niepodległość może liczyć na 6 proc. głosów.

d8kjmhq

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3-10 października 2019 roku na liczącej 1013 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta wybory odbędą się 13 października. Wtedy też wybierzemy nowy skład parlamentu - 460 posłów i 100 senatorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8kjmhq

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

.

d8kjmhq

Podziel się opinią

Share
d8kjmhq
d8kjmhq
Więcej tematów