Trwa ładowanie...
ycipk-4n3pf8

Wulgarne wpisy w TVP. Jacek Kurski uspokaja

Wraca sprawa wyemitowanego w TVP Poznań materiału o Marszu Równości. Poseł PO zwrócił się do szefa MKDiN, by odniósł się do zarzutu: "padło mnóstwo stwierdzeń sprzecznych z aktualną wiedzą medyczną na temat homoseksualizmu". Odpowiedział Jacek Kurski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski odpowiedział na pytanie Grzegorza Furgo
Jacek Kurski odpowiedział na pytanie Grzegorza Furgo (East News, Fot: Agnieszka Sniezko)
ycipk-4n3pf8

Z prośbą do Piotra Glińskiego ws. materiału wyemitowanego przez poznański oddział TVP zwrócił się poseł Grzegorz Furgo. Zapytał ministra, czy zamierza podjąć działania eliminujące wulgaryzmy i mowę nienawiści w publicznych mediach. Jego zdaniem w reportażu o sierpniowym Marszu Równości zawarto "mnóstwo stwierdzeń sprzecznych z aktualną wiedzą medyczną na temat homoseksualizmu".

O sprawie pisze portal gazeta.pl. W materiale TVP zacytowano słowa ks. Dariusza Oko o tym, że "wszelkie badania pokazują rozwiązłość gejów" i mają oni "średnio 500 partnerów seksualnych" w życiu. W zapowiedzi do reportażu padło zdanie: "według specjalistów, u podstaw homoseksualizmu leży zaburzenie tożsamości płciowej, będącej dramatem człowieka". To nie wszystko.

"Wstyd być poznaniakiem, co za spedalone miasto", "pedalskie flagi na tramwajach w przededniu ich zlotu" - pokazano też te komentarze dotyczące umieszczenia tęczowych flag na pojazdach komunikacji miejskiej. Co więcej, inne przytoczone komentarze dotyczyły prezydenta Pozniania Jacka Jaśkowiaka. Został w nich nazwany "tęczowym Jacusiem" i "popaprańcem".

ycipk-4n3pf8

Zobacz także: Cymański śpiewa u Hofmana. Talent na miarę "The Voice of Poland"

"Część debaty publicznej"

Furgo doczekał się odpowiedzi. Od samego szefa TVP. Jak zapewnił Jacek Kurski, materiały wyemitowane w TVP3 Poznań zostały poddane "starannej analizie". Ponadto podkreślił, że starano się przedstawić zdanie wszystkich zainteresowanych stron debaty wokół Marszu Równości.

ycipk-4n3pf8

Dodał, że w materiale znalazł się komentarz Jaśkowiaka, a z kolei przedstawiciel organizatorów nie chciał go udzielić.

- Wpisy, które zakwestionował pan poseł Grzegorz Furgo, mimo dużego ładunku emocjonalnego, są częścią debaty publicznej - zaznaczył Kurski.

Zwrócił uwagę na orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, według których swoboda wypowiedzi "nie może ograniczać się do informacji i poglądów, które są odbierane przychylnie albo postrzegane jako nieszkodliwe lub obojętne, lecz odnosi się w równym stopniu do takich, które obrażają, oburzają lub wprowadzają niepokój".

Źródło: gazeta.pl

ycipk-4n3pf8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4n3pf8

ycipk-4n3pf8
ycipk-4n3pf8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów