Trwa ładowanie...
pogoda

Wtorek pod znakiem burz i deszczu. Ostrzeżenia I i II stopnia dla kilku województw

We wtorek nad centralną i wschodnią Polską przebywać będzie strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie opady deszczu, a miejscami burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla kilku województw.

Share
Wtorek pod znakiem burz i deszczu. Ostrzeżenia I i II stopnia dla kilku województw
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d2vdxk5

Z obfitymi opadami deszczu zmagać się będą mieszkańcy województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i małopolskiego. Tutaj IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia, które oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych mogących powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Intensywne opady deszczu narażone będzie także województwo świetkorzyskie. We wszystkich wymienionych regionach można spodziewać się od 10 do nawet 20 litrów wody na m2.

II stopień ostrzeżenia obowiązuje dziś na południu województwa śląskiego. IMGW prognozuje w tym miejscu wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

d2vdxk5

Nad Polską pojawią się też burze. Ich wędrówkę możecie obserwować na żywo tutaj:

W województwie mazowieckim ogłoszono również II stopień ostrzeżenia hydrologicznego. Ozacza to, że wody w rzekach może przekroczyć stany ostrzegawcze.

W zachodniej części kraju będzie ciepło i słonecznie. Słupki rtęci pokażą od 15 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 19 na zachodnie.

d2vdxk5

Podziel się opinią

Share
d2vdxk5
d2vdxk5
Więcej tematów