PolskaWstępne wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy w Świebodzicach. Oparzenia świadczą o wybuchu

Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy w Świebodzicach. Oparzenia świadczą o wybuchu

Do śmierci trzech z sześciu ofiar katastrofy budowlanej, 59-, 39- i 12-latka, doszło na skutek uduszenia się. Na ciele jednej z ofiar znaleziono też oparzenia. Co zdaniem śledczych, w połączeniu z innymi zabezpieczonymi materiałami, wskazuje, że przyczyną katastrofy był wybuch gazu.

Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy w Świebodzicach. Oparzenia świadczą o wybuchu
Źródło zdjęć: © PAP | Aleksander Koźmiński
Adam Przegaliński

11.04.2017 | aktual.: 11.04.2017 17:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sekcje zwłok trzech pierwszych ofiar sobotniej katastrofy budowlanej przeprowadzono we wtorek. - Możemy mówić o wstępnych wynikach. Zgodnie z tym, co ustalono, do zgonów 59-, 39- i 12-latka doszło w wyniku uduszenia poprzez unieruchomienie klatki piersiowej. To oznacza, że osoby te zostały przygniecione - informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Co więcej, u najstarszego ze zmarłych stwierdzono oparzenia głowy, karku, barku i dłoni. Takie obrażenia przybliżają śledczych do odkrycia przyczyny katastrofy. - Na ich podstawie oraz na podstawie materiałów pozyskiwanych z miejsca zdarzenia możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że doszło tam do wybuchu. Obrażenia 59-latka świadczą, że był bliżej niż pozostali epicentrum wybuchu - mówi Orepuk.

Trzykondygnacyjna poniemiecka kamienica jeszcze w sobotę rano stała przy ul. Krasickiego 28. W jednej chwili, ok. godz. 8:50, obróciła się w jedno wielkie gruzowisko. Akcja ratownicza trwała niemal dobę. W katastrofie zginęło sześć osób - czworo dorosłych i dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Cztery osoby są ranne i przebywają w szpitalach. To, dlaczego doszło do tragedii, bada nie tylko Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, ale też specjalna komisja.

Sekcje zwłok ofiar są przeprowadzane we wtorek i środę w Zakładzie Medycyny Sądowej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: TVN24,swidnica.po.gov.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (4)