Trwa ładowanie...
09-07-2015 12:34

Współtwórca "Czterech wesel i pogrzebu" kręci film w Warszawie

Brytyjski operator Michael Coulter, autor zdjęć do filmów "Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", "To właśnie miłość" pracuje w Warszawie przy realizacji polskiej komedii romantycznej "Słaba płeć?". W obsadzie - Olga Bołądź i Piotr Adamczyk.

Share
Współtwórca "Czterech wesel i pogrzebu" kręci film w WarszawieŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dia1nco

To m.in. fakt, że za zdjęcia odpowiada właśnie Coulter, przekonał do udziału w tej produkcji Adamczyka. - To autor wielkich hitów i moich ulubionych filmów z tego gatunku. Jestem przekonany, że w komedii "Słaba płeć?" będziemy mieć Warszawę pokazaną w wyjątkowy sposób - opowiadał aktor na planie filmu.

Michael Coulter (ur. 1952 w Glasgow), który pracował m.in. z Julią Roberts, Hugh Grantem, Andie MacDowell, Emmą Thompson, Kate Winslet i Alanem Rickmanem, otrzymał nominację do Oscara za zdjęcia do "Rozważnej i romantycznej" (1995) w reż. Anga Lee. Jest autorem zdjęć również do filmów Mike'a Newella ("Cztery wesela i pogrzeb"), Rogera Michella ("Notting Hill"), Richarda Curtisa ("To właśnie miłość").

"Słabą płeć?" reżyseruje w stolicy Krzysztof Lang. Piotr Adamczyk, który z Langiem współpracował już na planie "Śniadania do łóżka", nie chciał wyjawiać zbyt wielu szczegółów na temat postaci, w którą wciela się tym razem. - Człowiek o szczerym sercu. Jest brany za Anglika. Nazywa się Jimmy Jameson. Przywozi do polskiej korporacji "powiew Zachodu" - tak aktor scharakteryzował swojego bohatera.

dia1nco

Adamczyk opowiedział natomiast o jednej z najbardziej zabawnych scen ze swoim udziałem. - Puchłem w niej do dosyć dużych rozmiarów - z powodu alergii pokarmowej mojego bohatera. Zastosowano w tej scenie specjalny make-up - wyjawił.

- Słaba płeć?" to film o kobiecie, która "dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń - informują twórcy.

Główna bohaterka, grana przez Olgę Bołądź Zośka, jest atrakcyjna i wykształcona. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację. Pnie się po drabinie sukcesu. Do spełnienia jednak droga jeszcze daleka: zamiast luksusowego apartamentu kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - męczenie się z okropnym szefem, zamiast szczęśliwego życia - udawanie kogoś, kim się nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza "twarde lądowanie". Oszukana przez przełożonego traci pracę i reputację. Taki "kubeł zimnej wody" wybudza młodą kobietę z "korpo-snu" i zmusza ją do działania.

Zdjęcia do komedii, realizowane głównie w Warszawie i okolicach, trwają od 9 czerwca, ich zakończenie planowane jest na 15 lipca. Scenariusz powstał na podstawie powieści "Suka" Katarzyny Grygi.

dia1nco

Opisując film, jego producent wykonawczy Wojciech Pałys powiedział: "to historia o dziewczynie, która pochodzi z małego miasteczka i która starała się robić karierę w Warszawie, w korporacji. Na skutek różnych okoliczności bohaterka tę pracę traci. Właściwie sięga dna - ale tak, żeby się odbić i wziąć życie we własne ręce".

Zośka, która ma wysokie kwalifikacje w branży finansowej, po tak nagłych wydarzeniach w zawodowym życiu zatrudnia się jako kelnerka na warszawskiej Pradze.

- W odróżnieniu od świata korporacyjnego bistro, w którym Zośka pracuje, jest pewnego rodzaju oazą spokoju - opowiadał Pałys, gdy kręcono scenę na terenie Soho Factory przy ul. Mińskiej, gdzie znajduje się filmowe bistro. Wraz ze zmianą zajęcia, zmienia się życie osobiste bohaterki. Zośka zakochuje się w specjaliście od renowacji starych mebli (w jego roli Marcin Korcz), prowadzącym Klinikę Mebli vis a vis lokalu, w którym pracuje młoda kobieta.

Oprócz Bołądź, Adamczyka i Korcza w obsadzie komedii są m.in. Marian Dziędziel, Marieta Żukowska i Piotr Głowacki. Do kin "Słaba płeć?" trafić ma w styczniu.

dia1nco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dia1nco
Więcej tematów