Trwa ładowanie...
08-09-2014 09:39

Wspólne listy Rafała Dutkiewicza i PO do rady miejskiej?

Niemal pewne jest, że w wyborach do rady miejskiej Wrocławia pojawią się wspólne listy Platformy Obywatelskiej i samorządowców skupionych wokół prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Ostateczną decyzję podjąć musi jeszcze rada powiatu.

Wspólne listy Rafała Dutkiewicza i PO do rady miejskiej?Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
dwsdkxw
dwsdkxw

W sobotę, 6 września, na utworzenie wspólnej listy w wyborach do rady miejskiej wyraził zgodę zarząd dolnośląskiej Platformy. Informację na antenie Radia Wrocław potwierdził Jacek Protasiewicz. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjąć musi jeszcze rada powiatu wrocławskiej PO. W poniedziałek zostaną złożone stosowne dokumenty do utworzenia listy koalicyjnej.

Koalicyjny komitet będzie nosił nazwę Rafał Dutkiewicz z Platformą. Pomysł stworzenia koalicyjnej listy w wyborach do rady miejskiej dyskutowany był między politykami a samorządowcami już od pewnego czasu. Jako argument za tym projektem przedstawiano hipotetyczną sytuację, że dwie odrębne listy uzyskałyby podobne w wyborach do rady miejskiej wyniki jak np. Prawo i Sprawiedliwość. Istniałaby wówczas możliwość, że wybory wygrałby PiS. Według najnowszego sondażu Homo Homini koalicja może liczyć na 60-procentowe poparcie w wyborach do rady miejskiej.

Podczas sobotniego zebrania zarządu dolnośląskiej Platformy dyskutowano także o sytuacji w Legnicy i Jeleniej Górze. Wydaje się być prawdopodobne, że PO poprze tam w walce o fotel prezydencki kandydatów Dutkiewicza - Jerzego Michalaka i Marka Obrębalskiego.

Dotychczas powstała wspólna lista Dutkiewicza i Platformy do sejmiku województwa. Także w wyborach na prezydenta Wrocławia PO nie wystawi swojego kandydata, a poprze urzędującego włodarza miasta.

dwsdkxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsdkxw
Więcej tematów