Trwa ładowanie...
d41e8sq

Wrocławskie juwenalia rozpoczęte. Kulminacja studenckiego święta - w czwartek

Studenci Politechniki Wrocławskiej rozpoczęli juwenalia w stolicy Dolnego Śląska. Na czwartek zaplanowany jest juwenaliowy pochód prowadzący od "serowca" przez Wittigowo na Pola Marsowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławskie juwenalia rozpoczęte. Kulminacja studenckiego święta - w czwartek
(Facebook, Fot: Juwenalia PWr)
d41e8sq

Śniadanie z rektorem Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeuszem Więckowskim, zainaugurowało dziś o godzinie 10.00 tegoroczne juwenalia w stolicy Dolnego Śląska. Poczęstunek dla studentów jest od wielu lat tradycją na tej wrocławskiej uczelni. Tuż po śniadaniu w Strefie Kultury Studenckiej PWr. Rozpoczęły się wydarzenia wpisane w program Qlturaliów – warsztaty, koncerty oraz liczne konkursy.

Już jutro, o godzinie 11.00 w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, znanym również jako „serowiec” odbędzie się czwarta edycja ŻAKtanda – dyktanda o temacie technicznej. Wystartować mogą wszyscy chętni, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. We wtorek wieczorem, o godz. 21.00 rozpocznie się pokaz, który od lat jest nieodłącznym elementem wrocławskich juwenaliów – projekt P.I.W.O. czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. W tym roku jednak organizatorzy zapewniają nową i bardziej atrakcyjną formułę pokazu – widowisko dźwiękowo-świetlne, oparte na kooperacji P.I.W.O. Light Show i Project Breslaux.

6 maja odbędzie się na Wittigowie Noc Grilli, połączona tradycyjnie z licznymi koncertami – w środę od 15:00 na Tekach usłyszeć będzie można m.in. Mesajah, Pokahontaz oraz Farben Lehre. Tego dnia do juwenaliów dołącza się również Uniwersytet Wrocławski – od 22.00 w klubie Alibi odbędzie się koncert grupy Weekend, znanej z popularnego utworu „Ona tańczy dla mnie”. Wtedy też zaprezentuje się laureat przeglądu kapel studenckich.

d41e8sq

Następnego dnia, w czwartek, odbędzie się pochód juwenaliowy, który wyruszy spod budynku C-13 Politechniki. Przejdzie przez most Zwierzyniecki, następnie ul. Wróblewskiego, przez Wittigowo, a potem ul. 9 Maja i Paderewskiego do tzw. Pól Marsowych przy Stadionie Olimpijskim. Na Tekach, gdzie bawić będą się studenci PWr. Koncerty rozpoczną się już o godz. 12.00 i potrwają do poźnego wieczora. Zagra tam m.in. Abradab, Lipali, Jelonek oraz O.S.T.R.

Na Polach Marsowych koncerty zorganizował Uniwersytet Wrocławski – tam zobaczyć będzie można w czwartek m.in. donGURALesko, Jamala, Tedego oraz Braci FigoFagot.

W następnym tygodniu na Ekonomalia zaprasza swoich studentów Uniwersytet Ekonomiczny. Potrwają one od 13 do 16 maja. O ich programie będziemy jeszcze informować.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d41e8sq

Podziel się opinią

Share
d41e8sq
d41e8sq