Trwa ładowanie...

Wrocławski półmaraton wystartuje w sobotę. Szykują się spore utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą sobotę odbędzie się trzecia edycja nocnego półmaratonu wrocławskiego. W tym roku nadano rekordową liczbę ponad 7500 numerów startowych dla zawodników. Impreza jednak będzie wiązać się też z pewnymi utrudnieniami w ruchu.

Share
Wrocławski półmaraton wystartuje w sobotę. Szykują się spore utrudnienia w ruchu
Źródło: facebook.com/maraton.wroclawski
d3tydim

Punktualnie o godzinie 21.00, 20 czerwca, wystartuje spod Stadionu Olimpijskiego nocny półmaraton ulicami Wrocławia. 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – bo tak brzmi oficjalna nazwa wydarzenia – przyciągnął w tym roku rekordową liczbę uczestników.

¬- W związku z bardzo dużą liczbą zgłoszeń oraz licznymi prośbami zawodników, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu limitu uczestników. Po wnikliwej analizie, mającej na celu określenie realnych możliwości przygotowania wydarzenia na najwyższym poziomie organizacyjnymi sportowym, zwiększyliśmy liczbę startujących do 7500 osób – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Biegacze wykonają ponad 21-kilometrową pętlę, rozpoczynającą się i kończącą zarazem przy wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Z powodu, że bieg odbywać będzie się ulicami miasta, wystąpią kilkugodzinne utrudnienia w ruchu kołowym oraz kursowaniu komunikacji miejskiej. Trasa biegu będzie wiodła od stadionu przez al.Różyckiego, pl. Grunwaldzki, Pułaskiego, Piłsudskiego, Ślężną, al. Wiśniową, Powstańców Śląskich, ponownie Piłsudskiego, Podwale, Jagiełły, Grodzką, Sienkiewicza, przez Most Pokoju do Purkyniego, następnie ul. Św. Katarzyny, przez pl. Dominikański i Społeczny do pl. Grunwaldzkiego, a potem Różyckiego z powrotem do Stadionu Olimpijskiego. Zakończenie biegu planowane jest około północy.

d3tydim

Ulice, po których pobiegną maratończycy, zamknięte będą już od godziny 20.00 w sobotę, a otwierane będą sukcesywnie wraz z przebiegnięciem wszystkich zawodników na danym odcinku.

Oznacza to również spore zmiany w wieczornych kursach linii tramwajowych oraz autobusowych we Wrocławiu.

- Zapowiedzi zmian w organizacji ruchu oraz komunikacji, które będą miały miejsce 20 czerwca są już dostępne na tablicach zmiennej treści oraz na elektronicznych tablicach przystankowych – tłumaczy Anna Bytońska z Urzędu Miasta Wrocławia.

Ponadto na czas biegu uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa S1 łącząca pl. Grunwaldzki ze Swojczycami. Niemal na całej trasie półmaratonu obowiązywać będzie zakaz parkowania na wyznaczonych odcinkach ulic. Zakaz obowiązywać będzie przez całą sobotę.

Dokładne informacje o utrudnieniach znaleźć można na stronie pol.wroclawmaraton.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3tydim

Podziel się opinią

Share
d3tydim
d3tydim
Więcej tematów