Trwa ładowanie...

Złoty Stok. Mikołajki ze skarbami. Kopalnia ratuje święta

Gra terenowa, w której prezenty od świętego nie będą na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba się będzie o nie postarać - to świąteczna propozycja Kopalni Złota w Złotym Stoku. To cenna propozycja w tym pandemicznym czasie, bo nie ma zbyt wielu okazji do urządzenia dzieciom namiastki mikołajkowych atrakcji.

Złoty Stok. Takie sympatyczne grono świętych czeka na uczestników mikołajkowej gry w Kopalni ZłotaZłoty Stok. Takie sympatyczne grono świętych czeka na uczestników mikołajkowej gry w Kopalni ZłotaŹródło: Facebook.com
d3o00k4
d3o00k4

Kopalnia zaprasza rodziny do zabawy w łowców prezentów. To aktywność w plenerze, z wieloma atrakcjami, którymi zachwycone będą nie tylko dzieci, ale także ich opiekunowie. Organizatorzy zapewniają pełne bezpieczeństwo i dbałość o zachowanie wymaganych obostrzeń związanych z pandemią.

Przystępujące do gry rodzinne grupy mogą zdecydować, jak długo potrwa rozgrywka i jaki będzie stopień trudności. W zależności od wieku uczestników konstruowane są zasady gry - bawić się dobrze mają i kilkulatki, i nastolatki. Wszystko dzieje się na wolnym powietrzu, na terenie osady górniczej i kopalnia złota, zatem częścią zabawy jest też poznawanie tajemnic i zakamarków tych miejsc.

Jedyny warunek, jaki muszą spełnić zawodnicy, to posiadanie przynajmniej jednego telefonu z czytnikiem kodów QR. Musi być naładowany - warto więc zaopatrzyć się w zapasowy powerbank, który może okazać się kołem ratunkowym.

Po wielu przygodach, wynikających z emocjonującego scenariusza gry, uczestnicy docierają do finału i odnajdują prezenty od świętego Mikołaja. Samo poszukiwanie jest ciekawe, a prezent, przy którym trzeba się trochę postarać, cieszy znacznie bardziej.

d3o00k4

Kopalnia Złota w Złotym Stoku może też być miejscem innych rozrywek. Teraz, w związku z koronawirusem, zwiedzanie odbywa się trochę inaczej niż zazwyczaj, ale da się je zorganizować z zachowaniem bezpieczeństwa, w małych grupach i z utrzymywaniem dystansu.

Złoty Stok. Mikołajki ze skarbami. Kopalnia ratuje święta. A turyści kopalnię

Warto pamiętać o takich miejscach - ten rok jest dla nich bardzo trudny, więc każdy turysta, który zdecyduje się wesprzeć finansowo takie prywatne inicjatywny, jest przez przedsiębiorców z branży turystycznej i gastronomicznej witany z wdzięcznością. Na miejscu możliwe jest też zakupienie posiłku i gorących napojów na wynos.

Kopalnia, założona w 1996 roku przez Elżbietę Szumską, to wyjątkowa placówka rodzinnej rozrywki i edukacji dzieci i młodzieży. Charyzmatyczna szefowa tego miejsca odebrała właśnie nagrodę Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. To regionalne wyróżnienie, którym promowane są wybitne osobowości, firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę regionu dolnośląskiego.

Nowa kategoria biedy. Szlachetna Paczka pomaga ludziom dotkniętym pandemią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o00k4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o00k4
Więcej tematów