Trwa ładowanie...

Ząbkowice Śląskie. Płód w ściekach. Znane wyniki sekcji zwłok

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo ws. martwego płodu, który w sobotę znaleziono na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich. Śledczy poznali już wyniki sekcji zwłok.

Ząbkowice Śląskie. Płód w ściekach. Znane wyniki sekcji zwłokZąbkowice Śląskie. Płód w ściekach. Znane wyniki sekcji zwłokŹródło: Google Maps
d1f1wdo
d1f1wdo

W sobotę w godzinach wieczornych jeden z pracowników oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich znalazł w tzw. kratownicy, czyli pomieszczeniu na nieczystości, martwy płód. Od razu na ul. Rzeczną wezwano policję i prokuratora.

- Mamy już wyniki sekcji zwłok. Z ustaleń biegłego wynika, że mowa o ok. 5-miesięcznym płodzie - informuje WP Wrocław prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Ząbkowice Śląskie. Płód w ściekach. Znane wyniki sekcji zwłok

Na tym jednak praca śledczych się nie kończy. - Nadal nie znamy tożsamości matki płodu. Mimo prowadzonych czynności, nikt się do nas nie zgłosił - dodaje prokurator Orepuk. Śledczy w tej chwili nie wykluczają, że doszło do naturalnego poronienia.

Kazik z maską tlenową na twarzy. Sutkowski: będę bardzo powściągliwy w komentarzu

Prokuratura wszczęła już śledztwo dotyczące udzielania pomocy, bądź nakłaniania kobiety ciężarnej do usunięcia lub przerwania ciąży. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat. Jak podkreśla prokurator Orepuk, polskie prawo nie przewiduje sankcji karnej dla kobiety, która sama przerywa ciążę. Konsekwencje grożą jedynie osobom, które przyczyniają się do tego.

d1f1wdo

Przypomnijmy, że już wcześniej Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich wystąpiła z apelem, który ma pomóc w znalezieniu matki, której płód trafił do oczyszczalni ścieków.

- Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki, o zgłaszanie się osób które posiadają informacje w przedmiotowej sprawie. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości kobiety, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość - mówiła st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Wszelkie spostrzeżenia należy kierować pod nr. tel. 478756200, 478756222 lub dzwoniąc na numer 112. Informacje można także przekazać za pomocą poczty elektronicznej:komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl Spostrzeżenia można zgłaszać również osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Niepodległości 10.

Do oczyszczalni ścieków przy ul. Rzecznej trafią zanieczyszczenia z takich miejscowości jak Ząbkowice Śląskie, Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska oraz Pawłowice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1f1wdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1wdo
Więcej tematów