Trwa ładowanie...

Wrocław: więcej za wywóz śmieci? To możliwe

Nowa firma zajmie się śmieciami w centrum Wrocławia i w dzielnicy Śródmieście. Umowa dotychczasowego usługodawcy kończy się w maju. Czy to oznacza, że niebawem mieszkańców czekają podwyżki za wywóz śmieci w tych rejonach?

Wrocław: więcej za wywóz śmieci? To możliweŹródło: Shutterstock.com, fot: Dmitry Kalinovsky
d2bwaw6
d2bwaw6

Wyższe ceny za wywóz śmieci we Wrocławiu?

Decyzja zapadła – wywozem śmieci we Wrocławiu zajmie się nowa firma. Nowego usługodawcy mogą się spodziewać mieszkańcy centrum i Śródmieścia. Kto teraz będzie obsługiwał wywóz odpadów? Wrocławska spółka Ekosystem ustaliła, że będzie to Chemeko – System, który odpowiada już za śmieci w strefie Fabryczna.

Decyzja jest dosyć niespodziewana – firmy nie wybrano w drodze przetargu, a w ramach zamówień z tzw. "wolnej ręki". Takie rozwiązanie, jak twierdzi prezes wrocławskiej spółki Ekosystem Bartosz Małysa, jest związane z epidemią koronawirusa i zawieszeniem postępowań przez Krajową Izbę Odwoławczą. "Byliśmy zmuszeni do rozpoczęcia procedury awaryjnej zmierzającej do wyłonienia wykonawcy, który w okresie przejściowym, czyli okresie do rozstrzygnięcia tego przetargu będzie tą umowę mógł kontynuować" – podsumowuje prezes.

Dotychczas za wywóz śmieci w centrum i Śródmieściu odpowiadało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA, umowa z tym wykonawcą wygasa w maju. Wrocławska spółka argumentuje, że oferta Chemeko – System była dużo atrakcyjniejsza, niż propozycja obecnego usługodawcy. Czy wrocławianie zapłacą więcej za wywóz śmieci? Wszystko wskazuje na to, że na razie ceny nie wzrosną. Niewykluczone jednak, że opłaty pójdą w górę po rozstrzygnięciu przetargów. Umowę z Chemeko – System zawarto na 6 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2bwaw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwaw6
Więcej tematów