Wrocław. W mieście ma powstać nowy skatepark. Mieszkańcy tego potrzebują
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, że miasto planuje budowę nowego skateparku u zbiegu ulic Ślężnej i Borowskiej. Na razie opracowano jedynie koncepcję, ale projekt ma bardzo duże szanse realizacji.
Jak pokazują obrazki z życia miasta, obiekt tego typu jest niezwykle potrzebny. Szczególnie w sezonie letnim w wielu miejscach Wrocławia gromadzą się grupy entuzjastów deskorolek i rolek, którzy trenują gdzie popadnie.
"Każdy wrocławianin może przekonać się o ogromnej potrzebie budowy takiego obiektu, gdy przejdzie się w dowolny dzień na plac Wolności przy Narodowym Forum Muzyki, gdzie znajdzie dziesiątki deskorolkarzy i rolkarzy, który z braku odpowiedniej infrastruktury wybierają właśnie to niedostosowane do tych aktywności miejsce - zauważa Jacek Skorupski ze szkółki Wrocław Rolkuje.
Wrocław. W mieście ma powstać nowy skatepark. Mieszkańcy tego potrzebują
Prezydent Wrocławia poinformował na swoim Facebooku o planach budowy nowego skateparku.
"Koncepcja powstała z myślą o wszystkich sportach wyczynowych. Planujemy tam: bowla z dodatkowym grindboxem, pool jam, london gape, minirampę, a poza elementami kątowymi znajdziemy także elementy nawiązujące do infrastruktury miejskiej pozwalającej szkolić jazdę w kategorii Street. Dodatkowo przebudujemy obok boisko sportowe. Wszystko w dobrej lokalizacji i oświetlone przy węźle przesiadkowym" - napisał Jacek Sutryk
Na razie jest to jedynie koncepcja. Teraz trzeba rozpisać procedurę przetargową, następnie wykonać z wykonawcą projekt i dopiero wziąć się za budowę. Cały proces potrwa. Najważniejsze jednak, że pomysł w ogóle powstał i ma ogromne szanse na realizację.
Jedynym wrocławskim skateparkiem z prawdziwego zdarzenia jest w tej chwili obiekt Zajezdnia 31 przy ul. Legnickiej 65. Jest to teren zamknięty, gdzie za wstęp należy zapłacić.
Miłośnicy rolek i deskorolek mają do dyspozycji 100 m. kw. przeszkód. Na obiekcie znaleźć można m.in. mini rampę, bank, quarter, murki, funbox z piramidką, murki (łamany i prosty), rail, quartery, banki (dużo), gąbki do których można robić różne ewolucje, funbox, schodki, murki, rail, 3x grindbox, picnic table, zjazdy, podjazdy. Wciąż potrzebny jest jednak skatepark na otwartym powietrzu.