Trwa ładowanie...

Wrocław: UOKiK ws. GetBack - "wprowadzali konsumentów w błąd"

Jest decyzja UOKiK w sprawie wrocławskiej spółki GetBack. Z ustaleń urzędu wynika, że firma stosowała nieuczciwe praktyki i wprowadzała w błąd klientów. Zdaniem UOKiK decyzja pomoże konsumentom przy dochodzeniu roszczeń w sądach.

Wrocław: UOKiK ws. GetBack - "wprowadzali konsumentów w błąd"Źródło: Google Maps
d3sbem1
d3sbem1

Decyzja UOKiK ws. GetBack

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił decyzję w sprawie działalności firmy GetBack. Zdaniem urzędu wrocławska spółka stosowała nieuczciwe praktyki wobec klientów i właśnie przez to podejmowali oni decyzje dotyczące dużych kwot. Według UOKiK, gdyby firma umożliwiła dostęp do rzetelnych informacji wiele osób nie zdecydowałoby się na inwestycje.

"Podczas oferowania obligacji przez GetBack doszło do wielu nieprawidłowości. Przedstawiciele spółki wprowadzali konsumentów w błąd twierdząc, że obligacje korporacyjne to bezpieczna inwestycja, sytuacja firmy jest dobra, a oferta jest ekskluzywna i ograniczona w czasie" – podsumował prezes.

Postępowanie w sprawie GetBack potwierdziło wszystkie trzy zarzuty, które przedstawiono firmie:

  • sugerowanie konsumentom, że inwestując w obligacje firmy nie ryzykują, ponieważ utrata zainwestowanych środków jest mało prawdopodobna,
  • zapewnienie podczas przedstawiania oferty o stabilnej sytuacji finansowej firmy, podczas gdy już latem 2017 r. spółka znajdowała się w bardzo złej kondycji finansowej,
  • przekonywanie klientów, że są niejako wybrańcami, ponieważ oferta trafia tylko do wąskiego grona i jest ograniczona czasowo.
d3sbem1

"Decyzja potwierdza wprowadzenie konsumentów w błąd przy oferowaniu obligacji korporacyjnych przez GetBack – tym samym po uprawomocnieniu się będzie stanowiła prejudykat dla sądów i może znacząco ułatwić dochodzenie przez konsumentów ich ewentualnych indywidualnych roszczeń cywilnoprawnych, innych niż to, co przewidują postanowienia układu spółki z wierzycielami" - dodaje Tomasz Chróstny.

Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wrocławska spółka GetBack stosowała nieodpowiednie praktyki do 31 marca 2018 r. UOKiK przekazał firmie, że ma ona udostępnić na stronie internetowej oświadczenia z informacją o nieprawidłowościach i linkiem do decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3sbem1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbem1
Więcej tematów