Wrocław. Te oczy mogą płacić. MPK rozpoczęło współpracę z PayEye
Już wkrótce za bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu będzie można płacić tęczówką oka. Wszystko dzięki współpracy MPK Wrocław z firmą PayEye. Informację tę ogłoszono oficjalnie podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Dzięki technologii firmy PayEye w Biurze Obsługi Pasażera MPK Wrocław za bilety (oraz mandaty) będzie można płacić okiem. Płatność tęczówką to projekt trójki wrocławian. To właśnie im, jako pierwszym na świecie, udało się wprowadzić biometrię oka do komercyjnego zastosowania w finansach.
Wrocław. Te oczy mogą płacić. MPK rozpoczęło współpracę z PayEye
W tej chwili we Wrocławiu system PayEye jest wykorzystywany już w 120 miejscach, m.in. w Aquaparku. Na podobny krok zdecydowało się także MPK Wrocław. - Cieszę się, że idziemy z duchem czasu i wprowadzamy nowy system płatności - deklaruje prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.
- Po pierwsze, to dla naszych pasażerów udogodnienie. MPK udowadnia, że jest firmą na czasie. Po drugie, PayEye to firma wrocławska, która powstała we Wrocławiu i tu się rozwija - dodał Balawejder.
- MPK Wrocław jest dla nas ważnym partnerem. Ludzie cenią wygodę, którą zapewniają nowe technologie. Dzięki rozwiązaniu PayEye zapłacimy okiem. Jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła komercyjnie system płatniczy oparty na cechach tęczówki oka - przekazał Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
Kulczycki przekonuje, że system jest bezpieczny. - Tęczówka ma 256 unikalnych cech. Na świecie nie ma dwóch osób, które mają takie same tęczówki. Co więcej, tęczówki lewego i prawego oka u tej samej osoby także się różnią - wyjaśnił.
Co ważne dla użytkowników, płatność jest możliwe także w soczewkach czy okularach. Aby zapłacić, trzeba najpierw wpisać na terminalu odpowiednią kwotę. Później należy spojrzeć na urządzenie. Nie ma ryzyka przypadkowego złożenia przelewu.