Trwa ładowanie...

Wrocław. Skrzyżowanie ul. Dubois i Drobnera do zmiany. Zmieni się nie do poznania

Do końca 2024 roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Dubois i Drobnera we Wrocławiu. Obecnie nie jest ono zbyt komfortowe dla osób korzystających z oferty MPK Wrocław. Po remoncie ma się to zmienić. W tym miejscu powstanie węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia.

Wrocław. Skrzyżowanie ul. Dubois i Drobnera do zmiany. Zmieni się nie do poznaniaWrocław. Skrzyżowanie ul. Dubois i Drobnera do zmiany. Zmieni się nie do poznaniaŹródło: Wrocławskie Inwestycje
d3nkazm
d3nkazm

Władze Wrocławia już kilka tygodni temu ogłaszały chęć wyremontowania skrzyżowania ul. Dubois i Drobnera. O takiej inwestycji w mieście mówiło się zresztą od lat.

Wynika to z faktu, że osoby wysiadające w tym miejscu z tramwajów, mogą jedynie liczyć na wąski korytarz i istnieje ryzyko, że wpadną pod samochód. Przy jezdni w kierunku Mostu Uniwersyteckiego brakuje też wiaty przystankowej, pod którą pasażerowie MPK mogliby się schować w razie niepogody.

Wrocław. Skrzyżowanie ul. Dubois i Drobnera do zmiany. Zmieni się nie do poznania

Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiły przetarg na opracowanie projektu pod nazwą "Poprawy dostępności przystanków komunikacji zbiorowej oraz powiązań dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania ulic Dubois-Drobnera".

Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim. Szymon Hołownia zirytowany

Po przebudowie priorytet na skrzyżowaniu mają mieć MPK, piesi oraz rowerzyści. Niewykluczone, że będzie to oznaczać zmniejszenie liczby pasów dostępnych dla kierowców, co nie spodoba się zmotoryzowanej części Wrocławia.

d3nkazm

Dodatkowo po zakończeniu prac przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Dubois miałby powstać węzeł przesiadkowy. Obecnie przystanki autobusowe znajdują się w innym miejscu niż tramwajowe, co uprzykrza życie tym wrocławianom, którzy muszą przesiadać się autobusu do tramwaju w tej części Wrocławia. Po zakończeniu remontu tramwaje i autobusy korzystałyby z tej samej lokalizacji.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez Wrocławskie Inwestycje można składać do 30 kwietnia.

Wrocław. Zmiany na skrzyżowani ul. Dubois i Drobnera

Zgodnie z założeniami przetargu, zlikwidowane zostanie zachodnie torowisko, z którego obecnie korzystają tramwaje jadące w kierunku centrum Wrocławia. Po przebudowie będą one korzystać z toru wschodniego.

Z kolei bliżej Wyspy Słodowej położone zostaną zupełnie nowe tory, po których poruszać się będą tramwaje zmierzające w stronę Nadodrza i pl. Bema.

d3nkazm

Plan zakłada też przesunięcie jezdni bliżej Wyspy Słodowej. Zlikwidowane zostaną trzy przystanki "Dubois" - autobusowy z zatoczką przy Hotelu Park Plaza, przy ul. Dubois oraz ul. Drobnera. Zastąpi je jeden, ale o znacznie wyższym komforcie obsługi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nkazm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nkazm
Więcej tematów