Trwa ładowanie...

Wrocław. Przez miasto przeszedł Wrocławski Marsz Równości. Było spokojnie

Sobota była dniem, kiedy przez Wrocław przeszedł 12. Wrocławski Marsz Równości. Kilka tysięcy osób wyszło na ulice, by okazać wsparcie różnym mniejszościom. W trakcie przemarszu nie doszło do żadnych niespokojnych sytuacji.

Wrocław. Przez miasto przeszedł Wrocławski Marsz Równości. Było spokojnieWrocław. Przez miasto przeszedł Wrocławski Marsz Równości. Było spokojnieŹródło: Policja
d3s9frx
d3s9frx

3 października 2020 roku w stolicy Dolnego Śląska stał pod znakiem 12. Wrocławskiego Marszu Równości. Rozpoczął się on o godz. 15, a wrocławianie chcący okazać swoje wsparcie różnym mniejszościom pojawili się w centrum Wrocławia.

Biorący udział w marszu pokonali następującą trasę: Plac Wolności - ul. Zamkowa - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - Rynek - Oławska - Szewska - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Traugutta - Plac Wróblewskiego - Walońska - Mazowiecka.

Wrocław. Przez miasto przeszedł Wrocławski Marsz Równości. Było spokojnie

Wstępnie szacuje się, że w 12. Wrocławskim Marszu Równości udział wzięły nieco ponad trzy tysiące osób. O ich bezpieczeństwo dbała wrocławska policja. Jak poinformowali funkcjonariusze, przy okazji sobotniego wydarzenia nie doszło do żadnych incydentów.

Dr Grzesiowski komentuje restrykcje dotyczące noszenia maseczek na zewnątrz. “Wirusa na ulicy nie spotkamy”

- Mając na uwadze wielość różnych eventów, które odbywały się na terenie stolicy Dolnego Śląska w jednym czasie, działania wymagały zaangażowania odpowiedniej ilości sił i środków, aby każdy - zarówno uczestnicy, jak i osoby postronne - mógł czuć się bezpiecznie - komentuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d3s9frx

- Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpiecznego przebiegu zgromadzeń, a także niedopuszczenie do konfrontacji i naruszeń prawa - dodaje nadkom. Rynkiewicz.

Nad bezpieczeństwem uczestników 12. Wrocławskiego Marszu Równości czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb operacyjnych z Wrocławia, a także z powiatów województwa dolnośląskiego, wspierani przez funkcjonariuszy z innych województw.

Wszystkie zgromadzenia publiczne przebiegły spokojnie i nie odnotowano żadnych incydentów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób biorących w nich udział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3s9frx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9frx
Więcej tematów