Trwa ładowanie...

Wrocław. Problemy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów

Od soboty, 25 września trwa remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok we Wrocławiu. Z tego powodu zmieniono trasy linii tramwajowych i autobusowych. Utrudnienia potrwają aż cztery tygodnie.

Wrocław. Problemy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusówWrocław. Problemy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusówŹródło: MPK Wrocław
d2xtwym
d2xtwym

W sobotę rozpoczął się nie tylko remont torowiska na al. Hallera, ale też robotnicy weszli na teren skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Dojdzie tam do wymiany krzyżownicy tramwajowej, która znajdowała się w kiepskim stanie, przez co istniało ryzyko wykolejeń pojazdów MPK Wrocław.

Wrocław. Problemy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą krzyżownicy tramwajowej na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok, od 25 września 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 4, 6, 7 i 15 oraz autobusów linii 243, 247, 248, 253 i 257.

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli Kowale lub Poświętne zostaną skierowane objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".

Jaki jest największy problem Kaczyńskiego? Prof. Dudek: PiS wytracił dawną dynamikę

Tramwaje linii 15 jadące w kierunku pętli Poświętne pojedzie objazdem od ulicy Piłsudskiego przez plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

d2xtwym

W kierunku przeciwnym trasa linii 6, 7 i 15 pozostanie bez zmian.

"Czwórka" w w obu kierunkach będzie kursowała od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do Mostu Grunwaldzkiego.

Zmiany również dotkną nocnej komunikacji autobusowej z uwagi na prace prowadzone na środku skrzyżowania.

Kursy nocne linii 243, 247, 248, 253 i 257 jadące w kierunku ulicy Legnickiej lub Karłowic, od ulicy Świdnickiej pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku "Renoma".

d2xtwym

Wrocław. Bilety okresowe

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

- tramwajami linii 2, 8, 9 i 11 na odcinku Dworzec Główny - Galeria Dominikańska - Dworzec Główny.

- autobusami linii K, N i 110 na odcinku Dworzec Główny - Galeria Dominikańska - Dworzec Główny.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

d2xtwym

- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xtwym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xtwym
Więcej tematów