Trwa ładowanie...

Wrocław. Prestiżowe wyróżnienie dla Afrykarium w ZOO. Inwestycja dziesięciolecia

Nie jest tajemnicą, że Afrykarium to chluba i powód do dumy dla ZOO we Wrocławiu. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę i jest magnesem na turystów. Została też doceniona podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Afrykarium uznane zostało najlepszą inwestycją dziesięciolecia - Top of The Top Inwestycje Komunalne.

Wrocław. Prestiżowe wyróżnienie dla Afrykarium w ZOO. Inwestycja dziesięcioleciaWrocław. Prestiżowe wyróżnienie dla Afrykarium w ZOO. Inwestycja dziesięcioleciaŹródło: Materiały prasowe
d14aju9
d14aju9

Afrykarium w ZOO Wrocław zostało otwarte 26 października 2014 roku. To moment przełomowy w historii wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Nowa inwestycja pochłonęła ogromne środki, ale też szybko stało się jasne, że jest uwielbiana przez turystów, jak i mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Od 2015 roku regularnie znajduje się w czołówce polskich atrakcji turystycznych. Co więcej, liczba odwiedzających ZOO we Wrocławiu od tego momentu wzrosła pięciokrotnie.

Wrocław. Prestiżowe wyróżnienie dla Afrykarium w ZOO. Inwestycja dziesięciolecia

Dopiero po tym jak Wrocław zbudował swoje oceanarium, inne ogrody zoologiczne w Polsce zaczęły myśleć o tego typu inwestycji. Nie powinno zatem dziwić, że kapituła konkursu Top of the Top Inwestycji Komunalnych przyznała wyróżnienie właśnie obiektowi wybudowanemu w stolicy Dolnego Śląska.

W imieniu ZOO nagrodę odebrała dyrektor marketingu Agnieszka Korzeniowska. Miało to miejsce podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 września 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowy w Katowicach.

Czy protest ratowników zostanie zakończony? „Oburzenie w środowisku medycznym”

Warto przypomnieć, że ZOO we Wrocławiu niedawno zanotowało rekordowy wzrost frekwencji. Tylko w wakacje 2021 odwiedziło je 620 tys. osób. Z danych wrocławskiego ogrodu wynika, że ok. 70 proc. gości to osoby spoza regionu. Dla Wrocławia oznacza to wymierne korzyści - turyści wydają tu bowiem pieniądze na nocleg, jedzenie czy komunikację.

d14aju9

Za sukces wrocławskiego ZOO bez wątpienia odpowiada jego prezes - Radosław Ratajszczak. Objął on stery w spółce w roku 2007. Wówczas placówkę odwiedzało ok. 360 tys. osób rocznie, a wpływy ze sprzedaży biletów kształtowały się na poziomie 1,3 mln zł.

Po niemal 15 latach ZOO przekształcone zostało z miejskiej jednostki w spółkę prawa handlowego. Zanotowało też frekwencyjny sukces - obecnie odwiedza je rocznie od 1,6 do 1,8 mln osób. Przychody ogrodu sięgają 50 mln zł.

Misja Radosława Ratajszczaka we wrocławskim ZOO dobiega jednak końca. Wkrótce będzie on kontynuować swoje dzieło w Wietnamie, gdzie ma zająć się opieką nad zagrożonymi gatunkami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14aju9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14aju9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj