RegionalneWrocławWrocław. "Powieście tęczowe flagi na uniwersyteckim gmachu". Akademicy chcą znaku tolerancji

Wrocław. "Powieście tęczowe flagi na uniwersyteckim gmachu". Akademicy chcą znaku tolerancji

Uniwersytet oznacza wspólnotę” - przypomniała organizacja zawodowa pracowników wrocławskiej uczelni i wystąpiła do rektorów z prośbą o wywieszenie na gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego tęczowej flagi, symbolu ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT+.

Wrocław. „Powieście tęczowe flagi na uniwersyteckim gmachu”. Akademicy chcą znaku tolerancji
Wrocław. „Powieście tęczowe flagi na uniwersyteckim gmachu”. Akademicy chcą znaku tolerancji
Źródło zdjęć: © Uniwersytet Wrocławski

Inicjatywa Zawodowa Pracowników UWr uzasadnia swój wniosek koniecznością wyrażenia solidarności i wsparcia dla dyskryminowanych obecnie w Polsce grup. Pismo do władz uczelni podkreśla, że wspólnota osób związanych z tą wrocławską szkołą wyższą to 30 tysięcy osób i z całą pewnością są wśród nich ludzie, którzy takiego znaku symbolicznego poparcia i akceptacji potrzebują, dla których będzie to cenny znak otwartości uczelni i jej inkluzywności.

"Te wartości są niezwykle ważne w uniwersyteckiej wspólnocie.
Proponowana inicjatywa jest ważna także dla osób heteroseksualnych, które nie zgadzają się na przybierającą na sile w ostatnim czasie nagonkę na osoby LGBT+. Tęczowa flaga jest dla nich wyrazem solidarności i niezgody na dyskryminację oraz wykluczenie społeczne" - napisali pracownicy.


Wrocław. „Powieście tęczowe flagi na uniwersyteckim gmachu”. Akademicy chcą znaku tolerancji

Przypomnieli też, że wiele instytucji kultury i nauki na taką demonstrację wsparcia już się zdecydowały, między innymi warszawskie teatry Rozmaitości, Nowy, Polonia, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, krakowska Akademia Sztuk Teatralnych, poznański Teatr Polski, Scena Robocza, Centrum Kultury Zamek, Teatr Ósmego Dnia, Galeria Miejska Arsenał. Pracownicy Uniwersytetu chcą, by wrocławska Alma Mater dołączyła do tych odważnych pionierów tolerancji w Polsce.

Stał na gzymsie okiennym. Co robił na zewnątrz wieżowca?

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)